Spekulacím navzdory

17. května 2017 v 21:01
Tak jsme v českém fotbalovém jaru znovu našli jeden příklad vrtkavosti fotbalového osudu. Tentokrát zažil moravskou fotbalovou sinusoidu zlínský trenér Bohumil Páník. Na podzim byl nenápadný tým v těsném kontaktu s ligovou špičkou. Mluvilo se o něm dokonce jako o jednom z kandidátů na evropské poháry. Ještě před pěti lety se jednalo v tomto klubu o něco nepředstvitelného. Realitou byl boj o ligové přežití a ten nebyl v novém tisíciletí vždy úspěšný. Fotbaloví fanoušci se krčili ve stínu svých hokejových kolegů.
Pak přišlo fotbalové jaro a zdálo se, že se situace vrátí do starých kolejí. Pryč byl ten sebevědomý podzimní tým držící krok s ligovou špičkou. Množily se porážky a přicházel postupný úpadek do ligové šedi. Na vydařený podzim se postupně zapomnělo a zbytek ligového ročníku se měl dohrávat jen z povinnosti. Jarní herní ligový úpadek byl "ševcům" neustále připomínán. Trenér Páník byl takřka celé jaro jednou nohou na úřadu práce. Jeho dny byly na zlínském stadionu několikrát sečteny a už se dokonce skloňovala jména jeho nástupců. Tak nějak se zapomínalo na to, jak zlínský Fastav postupuje všemi poharovými koly.
Pohárová soutěž je proste pro tu ligovou stále jen chudou kolegyní. Na úvodní kola chodí na zápasy jen několik náhodných pocestných a ve sportovním zpravodajství jen oznámí výsledek. Až najednou se ve finále jedna šokující dvojice. Tým z ligového středu vyzývá druholigová Opava. Už na začátku je jisté, že jeden z těchto týmů si v příštím ročníku zahraje Evropskou ligu na to na počátku tohoto ani jeden z těchto týmů nemyslel. Musely se před nimi sklonit Sparta, Slavia i Plzeň.
I poražený slezský soupeř si zaslouží za letošní pohárové vystoupení absolutorium. Vřadil celkem čtyři ligové týmy a ve finále rozhodně nepředstavovali jeho hráči komparzisty. Já chci však vyzvednout především vedoucího zlínské lavičky. Už několik týdnů poslouchá spekulace o tom, kdo ho nahradí. Tento fakt skutečně nepřispívá k dobrému zázemí pro jeho práci. Stačil jeden zápas a všechno je jinak. Bohumil Páník dovedl jako trénér moravský tým po více než čtyřiceti letech do evropských pohárů. Teď na něj čeká sladká odměna. Pomalu může vyhlížet zvučné soupeře. A vzhledem k tomu jak se vyvýjí ostatní soutěže, se jedná o velmi interesantní týmy. Manchester United, Arsenal či Lazio Řím. I takové týmy mohou na podzim nabrat směr Zlín. Na jaře byl Zlín většině ligy pro smích. Teď jim bude celá liga závidět. "Ševci" užijte si to.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Svatá celebrita Svatá celebrita | E-mail | Web | 19. května 2017 v 7:18 | Reagovat

Aktuální články
Proč nejvíce toho zde zkurví vysokoškoláci?    Před 7 minutami
Kdo to je Miloš Zeman?    Dnes v 6:00
Nejlepší drogou je sebenenávist    Dnes v 5:00
Hospodin to je OMSD    Dnes v 4:00
Nedostatek jistoty dělá z lidí idioty    Dnes v 3:00
Proč smrt kašle na zákony a morálku?    Dnes v 2:00
Ano, bývalým státním zaměstnancům bude lépe    Dnes v 1:00
Proč od nás mladí vysokoškoláci utíkají do ciziny?    Dnes v 0:00
Václav Havel Václav Klaus Miloš Zeman Vit Kouba    Včera v 23:00
Chyby jsou příčinou každé deprese    Včera v 22:22
Jak probudit ekonomiku a politiku ze zimního spánku?    Včera v 22:00
Teď je to dokonalé    Včera v 21:24
Svaté je nám to, co je úspěšné    Včera v 21:00
Koryta dělají z inteligentních zvířat hloupý dobytek    Včera v 20:00
Ano, za vším je, strategie čistých rukou    Včera v 19:00
Jak optimálně změnit i sami sebe?    Včera v 18:00
Stvořitele stvořila chyba v Matrixu    Včera v 17:00
Nenávist a lež zde nechceme!    Včera v 16:00
Bůh není svatá kráva    Včera v 15:00
Proč je zde zdarma peklo pro hříšníky a ráj je za peníze?    Včera v 14:00

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama