Události nabírají rychlý spád

16. května 2017 v 21:46
Asi nikoho nepřekvapí, že Slavia bude na letním přestupovém trhu velmi aktivním hráčem. Klub z Vršovic k tomu předurčují takřka neomezené finanční možnosti a nutnost posílit před bojem o Ligu mistrů. Ten může být nakonec vrcholem slávistického obrození. Proto je překvapivé, když nejčerstvější zprávy jsou exportní a trenérům i sportovnímu managmentu přidělávají mnoho starostí. Je to jen pár měsíců, co v zimním přestupovém okně přicházel do Edenu z Teplic obránce Michael Lüftner. Ten měl vystužit zadní řady Slavie a postupně se stát jedním z týmových lídrů. Místo toho se po půlroce stěhuje do Kodaně, kde podepsal pětiletou smlouvu.
Chápu, že jsou smlouvy, jenž se odmítnout nedají. Lüftner navíc pouze využil svou výstupní klauzuli. Přístup byl od všech aktérů plně profesionální. Slavia musela s touto alternativou počítat. Jiří Bílek je podle mého názoru stále plnohodnotnou náhradou a navíc disponuje mnoha zkušenostmi ze zahraničí. Ty se mohou v letních pohárových bitvách zatraceně hodit. Pečlivá příprava a nutné posílení by se dostavily i bez Lüftnerova odchodu. "Sešívaní" musí ukázat, že jejich čínská záchrana ve stavu klinické smrti měla svůj smysl.
Do toho se dnes dostavila další zpráva týkající se obrany. Tentokrát se týka Simona Deliho. Dosavadní pilíř slávistické obrany se zdráhá podepsat novou smlouvu a v zákulisí se začíná spekulovat o zájmu z Francie. Pokud se tyto spekulace zakládají na pravdě začíná se situace Slavie stávat mnohem komplikovanější. Odchod kompletní stoperské dvojice je vždy velmi citelným zásahem do sestavy. Na druhé straně zde nastává riziko, že Deli dodrží smlouvu končící za rok a svou skříňku v kabině vyklidí, aniž by ve slávistické kase přistálo jediné euro.
Znovu se tak velmi hlasitě připomíná nutnost postupu do evropských pohárů. Ten by hráče z Pobřeží slonoviny jistě snadněji přiměl k podpisu nového kontraktu a Slavia by nebyla nucena začít sestrojovat nový fungující stroj zcela od píky. Ten totiž nevznikne z hodiny na hodinu. Tým Slavie má další motivaci k tomu ukázat, že vyspěl a pomalu nabírá evropské rozměry. Simon Deli může být v tomto snažení jednou z přidaných hodnot. Věřme, že na tom má svůj zájem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama