Uzavře se kruh?

24. května 2017 v 20:47
Poslední dějství letošního ročníku fotbalové ligy se nezadržitelně blíží. Až v závěrečném kole se rozhodne o tom, kdo usedne v tomto roce na český fotbalový trůn. Na dálku si to rozdají Slavia a Plzeň. Tento ročník už námm přinesl řadu nečekaných zvratů a tak si netroufám tipovat, kdo se nakonec pomazlí pohárem pro vítěze. Až sobotní večer přinese odpověď na otázku, jestli Plzeň získá zlatý hattrick nebo zda Slavia ukončí osm let těžké a nepříjemné abstinence. Jedinou jistotou zůstává to, že v Edenu se slavit nebude. Místo vyznavačů červenobílých barev zde nalézají útočistě fanoušci Depeche mode a Rammstein.
Slavia se bude s letošní sezonou tak trochu nuceně loučit na strahovské hůrce. Nebude to tedy domácí prostředí, ale tento stadion "sešívaní" dobře znají. Osm let to byl pro Slavii nucený azyl, kam chodili fanuši s velkým odporem a toužebně vyhlíželi na staveniště v pražských Vršovicích, kde se rodil sen mnoha slávistických generací- moderní domácí stadion. Hráči ve většině zápasů prožívali depresivní pohled na prořídlé tribuny. Člověk by si na první pohled řekl, že se Strahovem nepojí Slavii nic dobrého.
A teď se podívejme na ten druhý. Píše se srpen 2007. Celý klub žije ve velké naději. Má se jednat o poslední sezonu ve strahovském azylu. V Edenu dostával nový stadion reálné obrysy. A tu se stala věc nevídaná. Slavia přerušila to dlouholeté prokletí. Překročila svůj stín a přešla přes vysněný práh do Ligy mistrů. Musel se před ní sklonit slavný Ajax Amsterdam. Nizozemského giganta položily dva góly Stanislava Vlčka a čarování Martina Vaniaka. Začala nejúspěšnější slávistická sezona v novodoné historii.
Uplynulo takřka deset let a Slavia se na Strahov na krátkou dobu vrací. A stojí před ní další velká výzva. Osm let se pohybuje v šedi ligového průměru a několikrát bojovala o holé přežití a to nejen na poli sportovním. Investice z daleké Číny je možná kontroverzní, ale pro červenobílý tým je to ekonomická spása. Najednou má spoustu možností, jak vybudovat na české poměry skvělý kádr. Je před koncem ligy kandidátem na titul a drží vše ve svých rukou. Stane se nechtěný strahovský azyl na chvilku rájem?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama