Z deště pod okap?

8. května 2017 v 21:52
Na vedení fotbalové asociace pokračuje velká groteska před volbou předsedy. Jediný kandidát na post předsedy sleduje současné dění z vazby a tak se může zdát, že možnost absolutního fotbalového bezvládí dostává velmi reálné kontury. A tu se objevil Roman Berbr. Tváří se jako ten Deus x machina ze starého řeckého dramatu a staví se do role někoho, kdo dá na fotbalovém svazu v kritické situaci vše do pořádku. Tak, a teď to bude chtít vrátit se do reality.
Raman Berbr platí stále za nejbližšího spolupracovníka Miroslava Pelty. Ačkoli měl dosavadní šéf v jejich konání jakési právo veta, můžeme s klidem konstatovat fakta o jejich takřka dokonalé symbióze. Tvořili dokonale sehranou dvojici. Neměli v panoptiku fotbalových bafuňářů reálného oponenta. Vzetí svazového předsedy do vazby bylo vlastně první trhlinou v jejich absolutní nadvládě na české fotbalové scéně. Roman Berbr nyní ukazuje, že na těchto faktech nehodlá nic měnit. Chce prokázat schopnost vládnout i bez svého letitého šéfa a zmocnit se všech jeho pravomocí, které ztratil vzetím do vazby.
Problém absolutní nadvlády Miroslava Pelty a sekundování Romana Berbra se nyní vrací jako bumerang. Návrhy klubových šéfů o úřednických či jiných dočasných vládách působí jako výkřiky do tmy. Až příliš se šéfové ligových týmů báli protřelého šíbra z Jablonce. všichni si teď musíme nalít čistého vína.
Našlo se nyní sice několik klubových představitelů, co se odvážili mluvit, ale žádný z nich na sebe nedokáže vzít plnou odpovědnost. I když si to někteří z nich nedokáží tak úplně přiznat. Problém starých struktur zde leží jako těžký balvan a všichni o něm dobře ví. Já však stále nevidím nikoho, kdo by měl sílu a zároveň odvahu ho odvalit. Dnešní prohlášení Romana Berbra ukazují, že situace je kritická. Hrozí personální změny bez potenciálu potřených změn. Peltovo vzetí do vazby paradoxně zvyšuje míru skepse. Hrátky s nasazováním sudích, špinanavé zákulisní praktiky či "cinklý jaro" představují v konfrontaci se současným děním slabý odvar.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama