Změna je v nedohlednu

10. května 2017 v 21:55
Dopoledne se zdálo, že události posledních dnů na fotbalovém svazu přispěly k tomu, aby se vědi daly do pohybu. Někteří lidé možná viděli nenápadně a rozmazaně v dálce pozitivní změnu. Dnes se sešli představitelé klubů v pražském hotelu Marriot. Pro někoho byl výsledek šokem pro jiné se jednalo o logický a očekávaný závěr. Marasmus nejvyššího fotbalového managmentu bude pokračovat. Staré zavedené pořádky nezmizí. Je to smutné, ale je to tak. Pobyt Miroslava Pelty nebude mít možná nakonec žádný vliv na další dění v českém fotbale.
Peltův nejbližší spolupracovník Roman Berbr bude mít naopak ještě větší vliv na dění ve fotbalovém svazu. Pod sebou už nebude mít jen rozhodčí, ale i disciplinární komisi a další orgány, které se musí jinak jevit jako zcela nezávislé a mají přispívat k dodržování pravidel hry. Přední muži ze zákulisí nebudou mít respekt z dohledu nejvyššího bosse, ale naopak hrozí posvěcení veškeré jejich činnosti. Roman Berbr dostane volné pole působnosti k tomu, aby uvedl ostatní lidi ze svazu v iluzi své čistoty a nevědomosti nad tím, co se děje u jeho šéfa.
Berbr a jeho lidé se mají shodnout na jednom konkrétním jméně. Jeho nositel má být spasitelem české fotbalové scény. Sám Roman Berbr svou kandidaturu nevylučuje. Předseda Ligové fotbalové asociace Dušan Svoboda se zdá být smířený s následujícím děním a vypadá jako smířený s dalším děním na Fotbalové asociaci. Uzavírka kandidátek je již tento pátek a čas pro případné ostatní kandidáty se rychle krátí. Z volby nového předsedy se může stát nechutná fraška. Kritické hlasy jsou v menšině a většina předstvitelů ligových klubů se bojí, co by se dělo na strahovské hůrce v případě vekého zvratu.
Roman Berbr drží díky těmto faktům v rukou všechny trumfy. Je určitě mnoho lidí, kterým se příčí další dění, jenž se jeví jako nejpravděpodobnější. Oficiální volba má proběhnout 2. června. V reálných konturách se nám ukazuje možnost obrázku, které by nám ukazovaly sraz bafuňářů připomínající sjezd Komunistické strany Sovětského svazu. Všichni se těšíme, až se zjeví onen Deus ex machina a dá všechno do pořádku. Zatím však hrajeme ve fotbalové verzi Čekání na Godota.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama