Čas pro důstojné zakončení velkého fotbalového příběhu

12. června 2017 v 20:28
Po roční odmlce se do nejvyšší fotbalové soutěže vrací Baník Ostrava a už začíná podle všeho zbrojit chystá několik změn. Trenérskou lavičku opustil Vlastimil Petržela a přesídlil do jedné z kanceláří vítkovického stadionu. Dnes byl oficiálně představen jeho nástupce. Podle očekávání se jím stal trenérský nováček se zkušenostmi z bundesligy Radim Kučera. Rodák z Vigantic se chystá na své první angažmá v nejvyšší soutěži a přípravu na svůj debut hodně prožívá. Přiznává nutnost posílení kádru a už prý došlo na některá konkrétní jednání. Je zde však jedna várka spekulací výrazně převyšující všechny ostatní.
Přicházejí čilé spekulace o tom, že se do Ostravy vrátí Milan Baroš. Podle všeho se mu znovu otevřely ostravské dveře. Radim Kučera by tak dostal jako dárek dalšího rodilého Valacha. Případný comeback někdejšího reprezentanta do milovaného klubu by jedinečnou událostí. Milan Baroš odstartoval před lety v dresu někdejšího SK Slezská svou bohatou kariéru. Postupně přetáhl přes hlavu též dres Liverpoolu, Aston Villy, Lyonu, Portsmouthu a Galatasaraye. Nikdy však nezapomněl odkud vyrazil na fotbalové putování po Starém kontinentu.
Často a rád poukazoval na to, jaký tým má v jeho srdci navždy místo. Z daleké Anglie sledoval se zaujetím slavnou jízdu za titulem v roce 2004 a naopak po návratu z evropského putování svými finančními příspěvky a iniciativou přispěl k tomu, že temné období Baníkku nemělo mnohem horší důsledky. Troufám si tvrdit jedno: nebýr Milana Baroše, tak Baník letos neslaví návrat do nejvyšší soutěže. Pomohl mu ve stavu klinické smrti, i když musel vědět, že se mu nikdy nevráti vynaložené finanční prostředky a neexistovala ani jistota osobního či sportovního věku.
Dnes je v situaci, kdy se nezadržitelně blíží konec jednoho fotbalového příběhu, příběhu s velkými vrcholy i tvrdými pády. Ne vždy v něm bylo všechno v pořádku a ostravský odchovanec prožil mnoho kritických chvil a nadělal si hodně nepřátel. Jeho jedinečná fotbalová story si však zaslouží důstojný konec. Při vší úctě k Mladé Boleslavi a Libermi musím konstatovat jedno: to nejsou důstojná místa pro tečku za dlouhou fotbalovou větou. Ta by se měla napsat v Ostravě za potlestku plného stadionu a Milan Baroš by měl dostat přílžitost zakřičet: Baníčku, vždycky budu s tebou.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama