Funkcionáře čeká velký test

7. června 2017 v 21:31
Věci se daly do pohybu. Možná trochu neočekávaným směrem. Bývalý předseda fotbalové asociace Miroslav Pelta byl propuštěn z vazvy a následně ihned zamířil do nemocnice. Důvody vazby prý pominuly. Stále je třeba ctít presumpci neviny. Nebyl vynesen žádný pravomocný rozsudek a rozhodnutí orgánů činných v trestním řízení musíme plně respektovat. Obvinění z machinací s dotacemi se tak bude snažit jablonecký šíbr vyvrátit na svobodě. Do myslí fotbalových fanoušků se možná vloudilo semeno pochybnosti, ale věci se tak prostě mají.
Jiné věci se měnit nebudou. Miroslav Pelta sám složil funkci přesedy FAČR. Sám je ve vrcholném fotbale dost dlouho na to, aby si spočítal velikost svých šancí na velký comeback. Ty se od policejního zásahu na Strahově limitně blíží nule. Nikoho dnes nezajímá to, že se Pelta stále cítí nevinný. Věci se již dostatečně daly do pohybu a v tvorbě nového fotbalového vedení není cesty zpět I když je pravdou, že se hledá i cesta vpřed. Docela rád bych se dnes zeptat vrcholných fotbalových funkcionářů na jejich pocity poté, co se jim donesla zpráva o propuštění jejich nedávného velitele.
Miroslav Pelta už pojede po propuštění z nemocnice na Strahov maximálně vyklidit svou kancelář a bude žít v očekávání na to, kdo ho nahradí ve funkci, jež mu dlouhá léta náležela. Ostražitost však bude u nových šéfů stále na místě. Jejich ex- šéf zná dokonale svazové zákulisí a na mnohé z nich patrně něco ví. Realita je taková, že ani po jeho faktickém konci v čele svazu není tato instituce čistá jako lilie. Již nedávný sjezd v plné nahotě ukázal to, jak těžká, dlouhá a trnitá bude cesta k lepším zítřkům. Vrcholoví funkcionáři se budou učit "žít" bez Pelty. A ten tomu bude najednou přihlížet najednou z mnohem větší blízkosti. Je jen na nových šéfech českého fotbalu, zda odolají onomu pokušení a nebudou si svého někdejšího vedoucího připouštět k tělu. Rady má totiž na rozdávání. A oni musí dokázat, že si poradí sami.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama