Logický vítěz

4. června 2017 v 13:48
V Cardiffu se přepsaly moderní evropské fotbalové dějiny. V roce 1992 se Pohár mistrů evropských zemí přejmenoval na Ligu mistrů. Od té doby nedokázal žádný tým obhájit pozici fotbalového vládce Starého kontinentu. Až včera se tak stalo. Podruhé za sebou se zlaté medaile věšely na hráče, trenéry a funkcionáře Realu Madrid. Můžeme v tom vidět mnoho symboliky. Věc, jenž byla dosud tabu, dokázal tým s největším počtem evropských trofejí. Od jeho založení se označuje za královský klub. A právě on dokázal hned na počátku někdejšího PMEZ obhájit tehdejší evropský fotbalový grál. To, čím se v dávných časech pyšnili Alfrédo di Stefáno nebo Ferenc Puskas, si dnes užívají Cristiano Ronaldo, Karim Benzema či Gareth Bale.
Ani toto prvenství už jim nikdo nikdy nevezme. Jejich výkon byl synonymem pro slova jako suverenita či dominance. Juventusu vstřelili více gólů než všichni soupeři před ním. Už to svědčí o mnohém. Tým ze španělské metropole je zcela zaslouženým vítězem, byť se to mnoha fanouškům příčí. Soupeři během letošního ročníku často připomínali dobře placený kompars. Celý další rok si budou muset počkat na příležitost sebrat Realu titul evropského krále. A jedinou jistotou může být to, že "bílý balet" se ho jen tak snadno nevzdá.
Speciální náboj mělo finále pro trenéra španělského giganta Zinedina Zidana. Za rok a půl, co šéfuje lavičce Realu se jednalo již o pátou klubovou trofej. Mezi trenéry je v podstatě stále ještě začátečníkem, ale jeho sbírku už mu může zavidět mnoho starších kolegů. Není to tak dávno, co působil někdejší geniální francouzský fotbalista v klubu jako hráč. Všichni si vzpomene na tehdejší tým zvaný "El Galacticos". Raul Gonzales, Luis Figo, David Beckham a práve Zidane měli být zárukou pravidelného přísunu domácích i evropských trofejí. Výsledek? Několik let ve stínu nenáviděného rivala z Barcelony.

Teď se vrátil jeden z vůdců na místo činu v trenérské roli. A prožívá velkou euforii a možná i těžkou satisfakci. Dvakrát po sobě vystoupal se svým týmem na evopský fotbalový vrchol a konečně po pěti letech předčil v domácí soutěži nenáviděného rivala z Barcelony. Ta v současné době bojuje hlavně sama se sebou. Máme tady další hozenou rukavici. Kdo se odváží ji zvednout?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama