Možné komplikace se rodí v Číně

5. června 2017 v 8:45
Českou fotbalovou reprezentaci jeden velmi ostrý test. V Bruselu se mu postaví reprezentave Belgie. Ještě nedávno se nejednalo o tak věhlasného soupeře. Nyní však tato reprezentace postavila doslova Dream team. Jména jako Vincent Kompany, Yannick Carrasco, Kevin de Bruyne nebo Marouane Fellaini budí respekt. Během posledních letech si v Evropě udělali velké jméno a všichni působí ve slavných velkoklubech. Bude to skutečně výrazně jiný zápas než proti San Marinu. A to ještě chybí domácím největší hvězda- Eden Hazard z londýnské Chelsea.
Česká reprezentace se stále nachází ve stavu generační výměny a hledání nových lídrů, kteří by dali vzpomenout na "staré dobré časy". Na tento fakt upozornil i trenér Belgičanů Roberto Martínéz. Může nám to znít krutě, ale jedná se o konstatování jasného faktu. Několik našich reprezentantů se navíc nachází v nejistotě, jak to s nimi bude v následující sezoně. V zápase s Belgií se jim alespoň naskytne příležitost zaujmout další kluby a možnost stěhovat se na prestižnější adresu.
Speciální kapitolou je v této záležitosti někdejší špílmachr pražské Sparty Bořek Dočkal. Na sklonku zimní přestávky zamířil na velké potenciální dobrodružství do daleké Číny. JIž se budu z tohoto místa opakovat, ale z hlediska ekonomického jeho přestup plně chápu. Možnost zajistit se během necelých dvou let do konce života se prostě odmítá velmi těžko.. Navíc první dojmy českého středopolaře byly takové, že minimálně individuální schopnosti rozhodně nedělají z čínských fotbalistů hráče druhé kategorie.
Posléze se ale dostavilo největší riziko angažmá na dalekém východě. Limitované nasazování zahraničních hráčů. Do jednoho zápasu smí nastoupit pouze tři cizinci a o herním vytížení tak nerozhoduje jen individuální forma a taktika stanovená do nejbližšího zápasu. To může mít neblahý vliv i na celou reprezentaci. Exotické angažmá ukázalo svou odvrácenou tvář. Jedná se o velký paradox. Český záložník si v reprezentačních zápasech může říct o větší herní vytížení v klubu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lucifer Lucifer | E-mail | Web | 5. června 2017 v 8:57 | Reagovat

Ano, nutí nás k poslušnosti k parazitům
:-(  GVKB :-(
Aby parazit úspěšně provedl svůj trik, díky kterému se má dobře, musí odvést pozornost u hostitele. To dělá vytvořením dokonalé psychické iluze, která hostitele odvede od pravé reality. Žijeme ve světě, kde už není láska a pravda. Všechny povinnosti a starosti, kterými se zabýváme, z nás dělají někoho, kým ve skutečnosti nejsme.

Není to však náhoda. Jsme součástí centrálního systému, kde jsou jenom paraziti a hostitelé, a jsme vychováváni parazity k tomu, že některé aspekty společnosti jsou nezpochybnitelné a že určité způsoby chování jsou vyžadovány. Tento svět řídí parazité, kteří se snaží shodit naše sebevědomí a důvěru v budoucnost. Dělají si z vás každý den srandu. Shlížejí na vás z vysokých budov a vy se proti nim cítíte malí. Skrze reklamy vám říkají, že nejste dost sexy, anebo že se málo bavíte.

Mají přístup k nejvyspělejší technologii na světě, ale před vámi ji tají. Zadávají reklamy a dělají si z vás své hračky. Politika a reklama je pouze vrchol ledovce. Když se podíváme na život zblízka, zjistíme, že celá jeho organizace je směsicí iluzí a automatického respektu k institucím a idejím, které nejsou takové, jaké si myslíme. Někteří náš způsob života nazývají "Matrix", tedy systém totální kontroly, který naprogramuje jedince, aby se chovali ve shodě s běžnou verzí konzumní reality.

Pro mnoho z nás je dodržování práva morální povinností, i když dennodenně můžeme vidět, že korupce a skandály nejsou postihnutelné pro ty, kteří mají odvahu je provádět. Policejní brutalita, státní dohled, vraždy a likvidace celých národů a kultur také zákonné nejsou. Historie nás znovu a znovu učí, že právo je jen nástrojem útlaku, kontroly, okrádání a tzv. "autority". A jestliže právo samo není v souladu s právem, pak žádné právo neexistuje. Neexistuje žádný pořádek ani spravedlnost.

Obdivujeme každého, kdo má luxusní oblečení nebo rozsáhlé nemovitosti. Iluze prosperity je kritický pro naši ekonomiku, jelikož je založena na konzumaci, podvodu, úvěru a dluhu. Bankovní systém sám o sobě je zdrojem neomezeného bohatství pro malou hrstku parazitujících elitních jedinců. Pravé bohatství spočívá ve zdraví, lásce a vztazích. Čím více lidé k sebeidentifikaci využívají peníze a materiální statky, tím více se skutečnému štěstí vzdalují. I když máme pocit, že si můžeme vybrat, máme na výběr pouze z dostupných možností.

Jsme neustále omezováni zkorumpovaným legálním systémem, daněmi, kulturními a vynucenými normami. Iluze volby je mocným nástrojem, jak lidi naučit přijmout jejich úlohu v řetězci, zatímco si myslí, jak jsou svobodní. Pravda se stala citlivým subjektem naší kultury. Jsme naprogramováni tak, že věříme tomu, co se říká veřejně mediálně. Pravda je to, co prezentují média, celebrity anebo vláda. Říkají, že čas jsou peníze, ale to je lež. Čas je váš život. Pokud se podíváme dál než za to, že žijeme podle našich hodin a kalendáře, zjistíme, že duše je součástí věčnosti.

Žijeme v klamu, že současnost nemá žádný význam, že minulost nelze nikdy změnit nebo zapomenout a že budoucnost je to, na čem záleží. Tím pádem nám uniká, co se děje právě teď. Nejšťastnější jsme, když uděláme něco spontánně, protože jedině pak máme možnost objevit sami sebe. Čas není nezbytnou součástí člověka, ale jeho výtvorem. A pokud čas jsou opravdu peníze, pak by mohl být měřen v dolarech. Co když ale dolar ztratí hodnotu? Bude pak i náš život bezcenný? Určitě ne, protože hodnota života je nevyčíslitelná.

Jsme naučení věřit, že jsme v neustálém boji s každým okolo. S našimi sousedy anebo i matkou přírodou. Tato teorie popírá, že jsme naopak s každým propojeni. Bez čistého vzduchu, čisté vody, zdravé půdy a celosvětového uvědomění si komunity nemůžeme přežít. Iluze oddělenosti sice lechtá naše ego a dává nám možnost kontroly, ale ve skutečnosti slouží k zotročení a izolaci. Vše slouží k posílení mechanismu konzumního Matrixu. Ubírají moc nad námi samotnými a nutí nás k poslušnosti k parazitům. Je načase si ale uvědomit, že nám nemůžou předhazovat něco, čím ve skutečnosti nechceme zde být.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama