Některé věci zůstanou zapovězené

4. června 2017 v 14:34
Tak se to legendárnímu brankáři zase nepovedlo. Nebylo mu přáno. Gianluigi Buffon už potřetí odcházel po finále Ligy mistrů ze hřiště v pozici poraženého. Člověk nemusel být zrovna velkým příznivcem Juventusu, aby mu přál úspěch na sklonku jeho kariéry. Jedna z největších legend italského fotbalu toužila po tom, aby se jeho sbírka trofejí rozrostla o tu, které mu tam dosud schází. V celé sezoně působil jako největší jistota slavného klubu, ale arénu v Cardiffu opouštěl se slzami v očích a myšlenkami na nesplněný sen.
Buffon je již dnes jednou z největších legend fotbalové historie. Takřka celá profesionální kariéra je bezmezně spjatá s Juventusem. Mají ho tady za ikonu a velkého klubového srdcaře. Zažíval v kariéře vzestupy i pády. Měl pozici jasné jedničky jak v Juventusu tak v italské reprezentaci. Se "starou dámou" slavil několik domácích titulů a zároveň mu zůstal věrný i po vyloučení ze Séria A v roce 2006. Ve stejném roce dovedl italskou reprezentaci k titulu mistrů světa. "Squadra azzura" zvládla penaltový rozstřel proti Francii a rozpoutala pod Apeninami obrovskou euforii. Božský "Gigi" si upevnil pozici fotbalové jedničky a pomáhal Juventusu zpět mezi elitu.
Několikrát přišlo pokušení k přestupu do silnějšího a stabilnějšího klubu. Vždy odolal a nikdy toho nelitoval. Zažil během těch let desítky spoluhráčů a pro všechny byl nezpochybntelnou autoritou. Dnes jako hrající klubová legenda drží v napětí všechny fotbalové příznivce a stále nesdělil, jak dlouho ještě bude trvat jeho již tak bohatá kariéra. Je však jasné, že mnoho příležitostí pro zisk trofeje pro evropského fotbalového se nenaskytne. Byl to pro Juvntus smutný závěr jinak povedené sezony. Především ve druhém poločase se rozplývaly myšlenky na zlatý konec. Real ladným krokem tančil za obhajoubou a Juventus připomínal v posledních dvaceti minutách boxera před K.O.
Po prohře 1:4 museli "bianconeri" protrpět závěrečný ceremoniál. Nejvíc soucitu se dostalo právě brankářskému veteránovi. Tak blízko a přece tak daleko mu byla stříbrná trofej pro vítěze. Není radno to přehánět s nostalgií. Real vyhrál naprosto zaslouženě a zaslouží si od vech fotbalových příznivců gratulaci a uznání. Člověka jenom zamrzí, jak umí být fotbalový osud vrtkavý a krutý. Prostě je to kulatý...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama