Nemá co ztratit

14. června 2017 v 21:23
Fotbalový Zlín se v příští sezoně možná trochu neplánovaně podívá do Evropské ligy jako vítěz domácího poháru. "Ševci" si ještě stále užívají velký úspěch a je naší povinností nám jim přát tuto euforii. Je zde velká šance na střet s některým z evropských velkoklubů a na přestupovvém trhu musí být mnohem aktivnější než v minulých letech. Musí vyzbrojit na souboje ve fotbalové Evropě. Zároveň se stal díky pohárovému trumfu mnohem atraktivnější lokalitou než například před rokem. Vidina konfrontace s evvropskou elitou může do města obuvi přilákat zajímavá jména.
Jedno první už se vyskytlo v médiích. Je jím nizozemský útočník Gino van Kessel. Ten přišel před rokem s velkou pompou do Slavie ze slovenské Trnavy. Tam zažil životní sezonu a její průběh měl přenést i do vršovického Edenu. Tento pokus skončil velkým fiaskem. Van Kessel byl jen temným stínem útočníka, který zářil ve městě nad Trnávkou. Možná byla v této situaci až příliš velká očekávání. Slavia za něj údajně zaplatila 32 milionů a navíc podle všeho platila najednou "na dřevo".
Zatímco pro Slavii byl příchod trenéra Šilhavého trefou do černého pro van Kessela se jednalo o dílčí fotbalové parte. Cestu z lavičky zpět na hřiště už nenašel a na jaře se pakoval do polského Gdaňsku. Ani toto hostování není světlou kapitolou v jeho fotbalovém životopise a musí dále hledat své místo na slunci. Zlín se mu teď snaží podat pomocnou ruku. Jak by měl reagovat tento blidný Holanďan? Po temných měsících své kariéry se nachází opět na začátku. Bude muset znovu dokázat, že jedna povedená sezona v Trnavě nebyla jednou šťastnou shodou okolností. Příští sezonu mlžeme z pohledu fotbalového Zlína už teď prohlásit za jedinečnou. Tým, jenž léta pojoval hlavně o ligovou záchranu se najednou bude konfrontovat s evropskou elitou.
Gino van Kessel nusí sám cítit, že další změna je nutná. V polském Gdaňsku svůj fotbalový stroj nenastartoval. Musí hledat novou příležitost. Vzhledem k okolnostem poslední doby je pro něj Zlín ideální variantou. Odmítnout podanou ruku by bylo v jeho situaci těžké fotbalové rouhání.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama