Otázku musíme položit jinak

13. června 2017 v 21:24
Ztráta českých reprezentantů v kvalifikačním zápase v Norsku bude mít podle všeho fatální následky. Postup na závěrečný turnaj se vzhledem k dalším kvalifikačním okolnostem posunul do oblasti teorie. Až příliš mnoho okolností by se muselo sehrát. Nevím, jestli si někdo dokáaže představit vítězství Čechů nad suverénním Německem nebo zaváhání Severního Irska se San Marinem. Je poměrně smutné, že musíme vrhat prosebné pohledy na sbor amatérů, jejichž největší hvězdy hrají třetí italskou ligu. Naši hráči musí doufat, že se hned několikrát po sobě naplní legendární motto Tomáše Pospíchala: fotbal nemá logiku.
Kvalifikace sice ještě není na konci, ale vzhledem k jejímu vývoji se v Česku už vedou čilé spekulace o tom, co se bude tím po jejím podzimním konci. Případný nepostup je jasným neúspěchem. Potřetí za sebou by naši reprezentanti trávili finálový turnaj mistrovství světa u televizních obrazovek. Snad je pro nás zakletý. S předpokládaným nepostupem vyvstávají i další otázky. Tou nejvýraznější je to, jestli se odehrají v reprezentačním týmu personální změny. Hlavní kouč Jarolím si bude muset přiznat, že nesplnil hlavní cíl, kterým byl postup na finálový turnaj. Podle některých indicií se pod ním ale židle zase tak dramaticky nehoupe.
Je třeba si totiž položit i další otázku. Nachází se v českých luzíc a hájích alternativa vůči nědejšímu kouči Slavie či Mladé Boleslavi. Mnoho trenérských kapacit je pod smlouvou na klubové úrovni. Musíme si také otevřeně přiznat, že post reprezentačního kouče není v posledních letech tím, na co by se stála fronta. K obnovení nesmělých spekulací o příchodu zahraničního trenéra momentálně není prostor. Fotbalová asociace vede totiž boj sama se sebou a nemá páru k tomu učinit tak reformní krok. Musíme se proto tedy nejdříve ptát, kde a jak vytvoříme alternativu po přpadném odvolání současného kouče.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama