Překvapení není na místě

2. června 2017 v 23:07
Včera jsme si všichni namlovuvali, že nejpozději dnes večer budeme znát jméno nového předsedy fotbalové asociace. Delegáti měli za úkol napsat tečku za jednou dlouhou fotbalovou epochou. Po dlouhé době neměla volba jediného kandidáta. Vzrostla míra napětí a celá valná hromada neměla předem daný průběh a rozdané karty. Delegáti ještě více skrývali své postoje a svou taktiku. Jediným jasným společným sílem bylo odstranění Miroslava Pelty z čela svazu. Ten tomu všemu přihlížel z vazební cely.
Máme páteční večer, ale nemáme nového lídra fotbalového svazu. Dva kandidáti se sice dostali až do třetího kola, ale ani jeden z nich nedokázal dostatečně přesvědčit českou a zároveň moravskou komoru. Slova posledních dnů o reformování fotbalového svazu se najednou dají charakterizovat jako mnoho povyku pro nic. Asi to tak vnímá i velká část fotbalové veřejnosti. Nenašlo se konečné řešení problémů fotbalové generality.
Potvrdila se jedna věc. Přerod českého fotbalu a bnovení důvěry v něj je běh na dlouhou trať. Nejsou na místě překvapivé pohledy a vysoká míra zaražení. I s tímto scénářem se muselo počítat. Cesta možného nového lídra fotbalové asociace bude dlouhá a trnitá. Jasný signál k převratné změně dnes vyslán nebyl. A snad ani vyslán být nemohl. Velká část fotbalových funkcionářů se učí za pochodu. Debata s centrální svazovou generalitou je něco jiného než řízení klubu.
Většina zainteresovaných má jeden společný cíl. Řídit fotbal bez vlivu Miroslava Pelty. Jedna věc tomu však musí předcházet. Asi to bude pro mnohé znít krutě, ale budou se muset naučit fungovat bez dlouholetého svazového lídr. Půjde o učení se za pochodu. Nutnost mimořádného sjezdu do konce tohoto kalendářního roku asi není nejlepším začátkem. Miroslav Pelta se možná ve vazební cele škodolibě směje. Je za námi první kolo boje za lepší fotbal. Za vítězné ho rozhodně považovat nemůžeme. V lepší zítřky musíme stále věřit a doufat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama