První velký test pro nového trenéra

8. června 2017 v 20:45
Fotbalová Sparta pokračuje v letním lovení posil v zahraničí. A poprvé se začíná zjevně výrazně projevovat stopa nového italského trenéra Andrea Stramaccioniho. Nová posila se totiž nezrodila v českých luzích a hájích, ale na Letnou se chystá trenérův krajan. Z týmu jeho někdejšího zaměstnavatele Interu Milán má dorazit záložník Jonathan Biabiani. Ukazuje se něco, co v jisté době prostě muselo nastat. Nový sparťanský trenér bude nové svěřence lovit v prostředí, které dobře zná a je přesvědčen o přínosu takových hráčů pro Spartu.
Biabiani odstartoval svou kariéru ve slavném klubu, ale své místo na slunci si v kádru "nerazzuri" nikdy pevně nevybojoval. Cestoval po hostováních v celé Itálii. Jeho zaměstnavately byly postuně Chievo, Modena, Parma a Sampdoria Janov. Už nikdo mu neodpáře, že si zahrál slavnou Sérii A, ligu čtyřnásobných mistrů světa. V milánském klubu asi prostě nebyl ve správný čas a semlela ho velká konkurence. Nicméně samotná přítomnost na soupisce je velmi zajímavým elementem jeho fotbalového životopisu.
Nyní se má vydat za novou výzvou. Vydává se do neznámého prostředí. Velkou roli muselo sehrát angažmá italského trenéra, jenž byl jistou dobu spjat právě s Interem. Mohl by mu ulehčit jeho začátky. V mnoha ohledech si polepší. Inter Milán v poslední době žije především ze slavného jména. Liga mistrů je mu na míle vzdálená a v následující sezoně si dokonce nezahraje ani Evropskou ligu. Prestiž této fotbalové adresy tedy v poslední době značně utrpěla. V posledních ůetech má sestupnou tendenci.
Trenér Stramaccioni a záložník Biabiani by měli vytvořit ve Spartě spolehlivý italský tandem. Od záložníka s velkými zkušenosti z italské ligy se budou ořekávat velké věci. Nikoho nebude zajímat to, že hrál dlouhou dobu pod Apeninami druhé housle. Letité zkušenosti z této soutěže budou mít vliv na jeho požadavky na zázemí i měsíční gáži. K přestupu do Sparty musel mít i hodně odvahy. Uvidíme, jestli mu bude něco platná. Pro italského kouče to bude zároveň velký test jeho filozofie a správnost směřování zpět nejen na české fotbalové nebe.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama