Výzva pro hráče i trenéra

6. června 2017 v 22:28
Tak to vypadá, že před sebou máme další pokus o velký comeback. Jeho hlavním aktérem má být Mario Balotelli. Zlobivé dítě italského fotbalu, jenž až příliš hřešilo na svůj nesporný talent. Jeho lehkomyslnost se mu už několikrát vymstila. Svůj potenciál nedokázal prodat v Interu Milán, Manchesteru City, AC Milán nebo Liverpoolu. Několik trenérů a funkcionářů věřilo v zkrocení zjevně neovladatelného fotbalového bohéma, ale ve výsledku tvrdě narazili. Všichni už si představovali jen to, jak se naplní ono příslovi, komu není rady, tomu není pomoci. Balotelli se nacházel na soupiskách klubů s velkým potenciálem, ale nikde se nezapsal výrazně do historie daného klubu.
Svoje místo na slunci našel až ve francouzském Nice. Při vší úctě k francouzskému klubu se nejedná o tým z evropské špičky a hráč s potenciálem Maria Balotelliho se má prezentovat v mnohem prestižějším dresu. V této sezoně však víceméně nastřílel 17 gólů a vše nasvědčuje tomu, že se bude opět stěhovat. Německému deníku Bild to potvrdila osoba nejpovolanější- agent Mino Raiola. Jistou dobu se spekulovalo o stěhování zlobivého dítěte italského fotbalu do Zenitu Petrohrad.
Pro italského hráče je za běžných okolností malebné město nad Něvou tabu. V dané situaci Maria Balotelliho by mě ltento transfer jistou logiku. Trenérem ruského velkoklubu je Roberto Mancini. Ten jediný dokázal Balotelliho zkrotit v době, kdy působil v Interu Milán. Z italského talentu vyždímal maximum. To dnes nemohou prohlásit ani takové persony jako Jose Mourinho nebo Jürgen Klopp.
Ze stěhování do Ruska však pode všeho sešlo. Novým zaměstnavatelem má být podle všeho Borussia Dortmund. Vestfálský tým hledá novouu útočnou hvězdu. Robert Lewandovski se před časem odstěhovl do nenáviděného Bayernu Mnichov a kufry si podle všeho balí i současný kanonýr Pierre- Emerick Aubameyang. Je zde tedy velký potenciál k tomu vytvořit novou výzvu pro svérázného Itala. Zároveň by se jednalo i o výzvu pro nového trenéra Petera Bosze. Dokázal by ho udržet na uzdě?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama