Hlavně neváhat

31. října 2017 v 20:46
Jeden velký český fotbalový talent se stal v posledních dnech velmi žádaným zbožím. Děje se tak velmi neobvyklým způsobem a jedná se o slávistického odchovance Stefana Simiče. Ten má vzhledem ke složitým rodinným vazbám hned několik možností si vybrat zemi, která bude spoléhat na jeho reprezentační služby. Kromě České republiky se o jeho služby najednou čile hlásí polovina Balkánu. Chorvatsko, Srbsko a Bosna a Hercegovina velmi čile sondují situaci okolo pražského rodáka, jenž se netají sympatiemi k Hajduku Split.
Simič v současné době hraje italskou Sérii A, konkrétně hostuje v FC Crotone. Jeho kmenovým týmem však zůstává AC Milán. Obránce se zkušenostmi z Belgie si tak stále reálně pohrává s myšlenkou zahrát si za evropský velkoklub a porvat se o největší klubové trofeje. Italská média o něm mluví v superlativech a předpovídají mu velkou budoucnost. K nim se připojila i jedna z největších hvězd ligy čtyřnásobných mistrů světa- bosenský útočník Edin Džeko, ten už sám několikátou sezonu září v barvách AS Řím. Rád by viděl jednou Simiče i jako reprezentačního spoluhráče.
V samotném Česku Simič za úplnou megastar není. Tuto situaci způsobuje i fakt jeho brzkého odchodu do ciziny a pomalé hledání místa na slunci ve slavném klubu. Fotbalová veřejnost o něm dlouho nevěděla s výjimkou několika trenérů mládežnických celků. Na svůj debut v reprezentačním "áčku" talentovaný mladík stále čeká a zatím se nedostal ani do nominace na dva přípravné zápasy s Islandem a Katarem. Nad tímto faktem není potřeba plakat, ale...
Čeští fotbaloví funkcionáři musí vnímat snahů balkánských reprezentací o zisk obránce FC Crotone. Nesmí ho brát na lehkou váhu. Studnice fotbalových talentů není bezedná a věřím, že si to trenérský štáb v čele s Karlem Jarolímem uvědomuje. Případné zaváhání při dalších nominacích by mohlo mít nedozírné následky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama