Když něco mrzí dvojnásobně...

25. října 2017 v 20:37
Dva české fotbalové kotle překonaly dnešním dnem definitivně roční nucenou abstinenci. Sparta Praha se střetla s Baníkem Ostrava v osmifinále Českého poháru Mol cup. Oba celky sehrály velmi důstojnou předehru před víkendovou ligovou bitvou. Pohárový los si s oběma týmy velmi pěkně zahrál. Baník a stovky jeho fanoušků měly na programu jeden středeční výjezd do Prahy a o víkendu si pro velký úspěch všechno zopakují. Tato bitva kvůli sestupu ostravského celku jeden rok nuceně absentovala na elitní české fotbalové scéně.
Mezi Spartou a Baníkem panuje letitá vzájemná nevraživost, před kterou bledne i legendární derby pražských "S". Mezi letenským celkem a vršovickým rivalem panuje zdravá městská rivalita, tak v případě slavného ostravského celku vše přerůstá v nenávist a bezmeznou averzi. Fanoušci se častují nadávkami nejhlubšího zrna a hráči uskutečňující přestup mezi temito týmy upadnou u jednoho tábora věrných příznivců v doživotní nemilost. Dlouhé hodiny by o tom mohli vyprávět Tomáš Řepka, Libor Sionko nebo Miroslav Matušovič.
Člověk nemusí být zrovna příznivcem jednoho z týmů, aby mu vzájemná konfrontace chyběla. Delší absence tohoto souboje umocnila atraktivitu pohárového střetnutí. Baník si potřeboval zlepšit náladu po špatných výsledcích v lize, kde už deset kol marně čeká na výhru a Sparta chtěla pokračovat v cestě za jediným reálným úspěchem letošní sezony. Po vypadnutí z Evropské ligy sbírá velké ztráty i v domácí ligové soutěži. Případný úspěch s nenáviděným rivalem by dal alespoň na chvíli zapomenout na podzimní nezdary.
Stačil však jeden zápas a i tento případný úspěch se k vyznavačům rudé barvy otočil zády. Sparta nezvládla v domácím prostředí penaltový roztřel a další sezona bez trofeje nabírá velmi reálné kontury. Naopak na moravsko- slezském pomezí budeme minimálně několik desítek hodin pozorovat zlepšenou náladu. A všichni buďme rádi za návrat jednoho tradičního souboje.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama