Těžké pozorování vlastních přešlapů

27. října 2017 v 20:06
Pražská Sparta se teď nachází v situaci, kdy si do ní každý rád kopne. Vyřazení Baníkem Ostrava z domácího poháru tuto situaci jen umocnilo. Až si budou její fanoušci vybírat destinaci pro letní dovolenou, troufám si tvrdit, že Itálie nebude patři u většiny z nich mezi horné favority. Důvodem bude i postava současného kouče Stramaccioniho, který na ně působí jako červený hadr na býka, podobně jako před několika lety Jaroslav Hřebík. Ten nakonec ustoupil před bezmeznou averzí klubových příznivců a nachází se v pozici šéftrenéra mládeže. Má nést záštitu nad výběrem nových sparťanských hvězd.
Musí si však v této disciplíně přiznat několik přešlapů. Ty mu v budoucnosti někteří kolegové rádi připomenou. I když pravděpodobně nebyl v těchto kauzách jediným aktérem. Nejvýraznějším příkladem je útočná jednička čeké reprezentace. Trenérům sparťanské mládeže nebyl dost dobrý a ta ho s klidným svědomím poslala do Bohemians. Odtud se brzy stěhoval do Sampdorie Janov. V italské Sérii A rychle vyrostl v útočnou hvězdu a stal se žádaným zbožím ve fotbalové Evropě. Dnes ho najdeme na soupisce AS Řím. Ve "věčném městě" kdysi nechtěny forvard Sparty směle hledá místo na slunci a předpovídají se mu světlé zítřky.
V posledních dnech se začíná často skloňovat i jméno Milan Škriniar. První fotbalové krůčky dělal v Žiaru nad Hronom a tam si ho vyhlídla Žilina- v současné době největší slovenský klub. Na soupusku "šošonů" se poprvě dostal v sedmnácti letech, ale fanoušci se na něj dívali s vysokou mírou skepse. Mladý svéráz se však nenechal odradit a tvrdě pracoval na fotblovém proesním růstu. V jisté době se o něj zajímala i Sparta, ale nakonec dostali přednost jiní. Nutno říct, že žádné terno se v té době ve Spartě nekonalo.
Škriniar se nakonec také stěhoval do Janova a dnes je profesně zařazen v Interu Milán. Pro slavný italský celek představuje jeden ze symbolů budoucnosti. Sportovní ředitel a hráčská legenda "nerazzuri" v jedné osobě o něm mluví v superlativech. Člověku se ani nechce věřit, že tento záložník nebyl představitelům Sparty v nedávných časech dost dobrý.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama