Už aby přišla liga

5. října 2017 v 21:28
Česká fotbalová reprezentace má v současné době jediný úkol- prokousat se závěrem fotbalové kvalifikace a začít myslet na další kvalifikační cyklus, jehož sladkým vyvrcholením by měla být účast na evropském šampionátu v roce 2020. Asi ani největší skeptici nepředpokládali, že závěr kvalifikace se ponese v tak ponurém duchu bez šance vybojovat si postup na světovém šampionátu v Rusku. Největším dobrodružstvím na stadionu v Baku se jevilo hledání diváků v rozlehlých ochozech místního stadionu.
Souboj o třetí místo v kvalifikační skupině netáhl. V jejím herním cyklu se nejedná o souboj nijak atraktivní, zvlášť když o konečném pořadí ve skupině C je rozhodnuto. Čechům se na konečnou tabulku nedívá dobře. V historii samostatné České republiky už se bohužel jedná o takovou smutnou tradici. Na závěrečný turnaj světového šampionátu se náš tým dostal jen jednou. Stalo se tak v roce 2006 v Německu a skončil v základní skupině za Itálií a Ghanou.
V současné době ve chvílích, kdy mělo přicházet dramatické kvalifikační rozuzlení si národní tým uělal nucený výlet pod Kavkaz a ještě ho čeká závěrečný domácí kvalifikační zápas proti amatérům ze San Marina. Jedná se o smutný obázek, ale musíme ho brát jako tvrdou realitu. Od hráčů samozřejmě čekáme plně profesionální přístup, ale mnoho fotbalových fanoušků se musí dlouhou chvíli přemlouvat, aby zapnulo sportovní program a dvě hodiny se soustředili na zápas, který o ničem nerozhodne.
Trenéři i fotbalisté už jsou myšlenkami v boji o fotbalovou Evropu. A jaká jména můžeme očekávat? Duel s amatérským celkem zpod Apenin příliš nenapoví o tom, který hráč si zaslouží místo v týmu české fotbalové reprezentace. Je teď prostě důležitější soustředit se na ligové výkony a na ligových trávnících se pokusit zaujmout trenérský štáb, o jehož složení se může také očekávat jistá diskuze. I to je na této kvalifikaci smutné. Dohrává se v přílišném klidu. Poučme se...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama