Výzva střídá výzvu

4. října 2017 v 20:25
Pozice trenéra fotbalové Zbrojovky Brno se jeví v probíhající sezoně jako velmi rizikový post. Ještě neuběhla ani třetina soutěže a tento post obsazuje už třetí osoba. Po čtyřech kolech střídal nepopulárního Svatopluka Habance bývalý záložník Brna či Slavie Richard Dostálek a i on je po pěti kolech vyměněn. Na jeho místo přichází Roman Pivarník. Muž, který miluje výzvy má teď jednu velkou před sebou. Padesátiletý rodák z Košic má za úkol zachránit v lize jeden z tradičních celků, jenž se v současné chvíli krčí na chvostu ligové tabulky.
Ještě na jaře se přitom pral s jinou a výrazně odlišnou výzvou. Viktorii Plzeň zkoušel naúspěšně dotáhnout k mistrovskému titulu. Na tomto místě je třeba podotknout, že mu nebylo umožněno dotáhnout tuto misi do konce a západočeský tým pak sledoval mistrovské oslavy Slavie. Ještě předtím se mu povedlo slušně stabilizovat situaci v Bohemians, kde nikdy není situace komfortní. S tímto faktem se však statečně popral a zelenobílý tým se vždy udržel v nejvyšší soutěží.
Podobná a snad ještě těžší mise ho nyní čeká v Brně. Společně s Tomášem Truchou a Martinem Vaniakem přicházejí k týmu, jehož sebevědomí je řádně nahlodané, v rámci města se těžce pohybuje ve stínu hokejové Komety a přízeň fanoušků je vzhledem k častým a někdy nepochopitelným pohybům v rámci realizačního týmu řádně nahlodána. Velká výzva stojí jak před hráčským kádrem tak před samotným Pivarníkem.
Ten si po předchozích štacích asi představoval atraktivnějšího zaměstnavatele. Spekulovalo se například o moravském sokovi ze Zlína, kde by mohl okusit atmosféru Evropské ligy. Pozdě však bycha honit. Realita je výrazně jiná. Slovenský stratég má možnost znovu trénovat, zároveň si však musí být vědom rizika velkého průšvihu. Ten by mohl výrazně zacvičit s jeho fotbalovým životopisem. Případná záchrana mu naopak může zvýšit prestiž v české trenérské obci a jeho čeští kolegové ho pak budou zase brát o něco vážněji.
Brněnská výzva se jeví proti té plzeňské jako výrazně odlišná a zároveň v některých ohledech jako úplně stejná. V práci trenéra nevíte dne a ani hodiny a v českém malém fotbalovém rybníčku to platí dvojnásob.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama