Nový trenér není to nejpodstatnější

12. března 2018 v 19:19
Staré tradiční české přísloví říká, že tonoucí se stébla chytá. Jeho pravdivost v posledních dnech dokazuje ostravský Baník. Jeho pozice po další porážce v Jablonci přestává být vážná a stává se kritickou. Pozice trenéra Kučery se jevila po další porážce jako neudržitelná. Po zápase složil svou funkci a jeho první ligové angažmá v pozici hlavního trenéra má tak velmi smutný epilog. Další možná spolupráce s Petrem Uličným skončila dříve než začala. Hráči i fanoušci prožívali další smutný návrat do Ostravy.
Vedení Baníku v čele s ředitelem Brabcem muselo začít okamžitě jednat. Na Kučerovo místo dosadilo někdejšího trenéra Zlína Bohumila Pánika. Ten tak zůstal po nucené konci na Valašsku jen necelé dva týdny a nyní má před sebou velice náročnou misi v podobě záchrany tradičního klubu z Ostravy v první lize. V současné chvíli se jeví záchrana jako úkol z kategorie nemožných, ale v klubech jako Baník se musí bojovat až do úplného konce.
Říká se, že angažování nového trenéra působí na hráče jako čerstvý impuls. Ukáže se to v Baníku ve chvíli, kdy připomíná boxera před K.O.? Bohumil Pánik má před sebou jednu z největších výzev ve své trenérské kariéře. Fanoušci stále neočekávají nic jiného než záchranu, krutý pohled na ligovou tabulku na tom nic nemění. Během krátkého času musí semknout tým s výraznými individualitami, který však stále hledá světlo na konci tunelu. Existuje v této situaci něco pozitivního.
Přichazí asi jen jedno povzbuzení. Alespoň na lavičcce se objevil v zápase v Jablonci po delší odmlce Milan Baroš. Klubová ikona a velký srdcař bude chtít naplnit pravděpodobně poslední velkou výzvu své kariéry. Jeho případný návrat může být oním politím živou vodou. Se současným vedením klubu má někdejší útočník Liverpoolu či Galatasaray velmi nadstandardní vztahy a fanoušci by mu odpustili všechno na světě. Jeho návrat může alespoň částečně uklidnit a stabilitzovat situaci. Na nového trenéra se dívají "chachaři" s chladnou tváří. Milan Baroš je pro ně "Deus ex machina", jenž postaví svou družinu zpět do správných kolejí. Jiné řešení už Baník v zásobě nemá.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 V V | 12. března 2018 v 22:16 | Reagovat

Kdyby jste věděli aspoň  trošku  o situaci v klubu tak píšete  jinak.

2 fotbalovesloupecky fotbalovesloupecky | 13. března 2018 v 19:40 | Reagovat

Mohu se zeptat, kam mirite?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama