Jiný druh výzvy

31. května 2018 v 13:04
Fotbaloví fanoušci mají ještě v živé paměti působení Itala Andrei Stramaccioniho na lavičce pražské Sparty. V průběhu jara u něj však sílily názory , že nejvíce Spartě pomůže, až se ocitne zpět pod Apeninami. Prání většiny fanouškovské obce se nakonec naplnilo a na Italově místě dnes působí kroměřížský rodák Pavel Hapal. Italský stratég však nejspíš nezůstane dlouho bez práce a vypraví se za další výzvou a dobrodružstvím do samotné kolébky fotbalu. Velmi hlasitě se o něm začíná mluvit v souvislosti se slavným klubem Aston Villa.
Birminghamský klub se slavnou minulostí zůstal v druhé nejvyšší soutěži těsně pod vrcholem a na návrat mezi ostrovní elitu si bude muset minimálně jeden rok počkat. "Villans" nezvládli souboj s londkýnským Fulhamem a na trofeje z minulých let tak bude minimálně jeden rok jen tiše dolehat vrstva prachu. Klub již nepočítá pro příští sezonu s Johnem Terrym a hrající legenda anglického fotbalu tak pravděpodobně definitivně pověsí kopačky na hřebík. Křeslo se podle zákolisních informací povážlivě rozkývalo i pod trenérem Stevem Brucem a otvírá se tak prostor pro italského elegána.
Když se podíváme na jeho předchozí angažmá najdeme u nich několik společných znaků. Inter Milán, Panathinaikos Athény a Sparta Praha- kluby, jenž mají vzhledem k bohaté historii i vynikajícímu zázemí za povinnost hrát v domácí soutěži o nejvyšší příčky a hlasitě se přihlásit o místo v Lize mistrů. Stramaccioni zůstal ve všech případech daleko za očekáváním a fanoušci těchto klubů ho dnes vnímají jako nepovedené intermezzo v historii jejich milovaného klubu a jeho působení se dívají se skepsí a přáním co nejrychleji na něj zapomenout.
Případné působení na soutoku řek Severn a Trent by mělo zcela jiný charakter. Klub se slavnou minulostí zažívá krušné časy a snaží se vydrápat zpět do elitní soutěže. Andrea Stramaccioni by dostal roli krizového manažera a jasný úkol vytáhnout z hlubokého bahna někdejšího slavného válečníka. Případné splnění tohoto krizového úkolu by výrazně zvedlo jeho profesní kredit a dalo by mu šanci získat místo ve vyšší trenérské třídě.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama