Jistota jednoho hledání

12. května 2018 v 18:44
To, co česká fotbalová veřejnost již několik měsíců očekávala se přetavilo v realitu. David Lafata v zimě pověsí kopačky na hřebík a po Tomáši Rosickém tak fanoušci rudých barev přijdou v krátkém čase podruhé o milovaného hráče. Poslední nadějí pro rodilého Jihočecha byla trenérská výměna a příchod Pavla Hapala na horké trenérské sparťanské křeslo. Všichni však museli cítit, že další pokračování hráčského angažmá by jen zbytečně a draze oddalovalo jeden jistý konec.
David Lafata působil v posledním půlroce ve Spartě v podobné pozici jako ve Slavii v nedávné době Jiří Bílek. Připadla mu role nehrajícího kapitána. Své spoluhráče sice sledovval jen z lavičky, ale v šatně mělo jeho slovo velký význam a silný zvuk. Dá se předpokládat, že v jiné pozici se David Lafata třeba za čas ve Spartě objeví. Z Jablonce se na Letnou dostal takřka v Kristových letech, ale získal v ní postupně podobné výsadní postavení jako před časem Tomáš Řepka, jehož loučení si všichni pamatujeme jako mnohem méně důstojné (především ze strany samotného hráče).
Teď však bude muset Sparta začít definitivně hledat podobného lídra. Současný kapitán Josef Šural takové paramatry při vší úctě nenaplňuje a v zástupu zahraničních posil jen těžko najdeme hráče s potenciálem k tak výsadnímu postavení. Taková osobnost během jedné letní přestávky nevyroste. Sparta výhrou v Jihlavě udělala důležitý krok směrem k evropským pohárům, tam však bude podobou osobnost potřebovat o to více.
V letní pauze nebude prostor pro gigantické nákupy, jak tomu bylo v minulých přestupních obdobích. Svou vizi bude muset naplno představit Pavel Hapal, jenž má smlouvu na další dvě sezony. Ten si bude muset zároveň najít v kádru svou prodlouženou ruku v podobě Lafatova nástupce. Kdo jím bude? Služebně nejstarší hráč Václav Kadlec? Současný kapitán Josef Šural? Nedávno takřka odstavený Martin Frýdek? Sparta by si měla především svůj kádr ustálit a ukázat jasné směřování. Ohlášený konec Davida Lafaty tuto nutnost jen umocňuje.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama