Když není na co navazovat

27. května 2018 v 11:26
Pražská Sparta dotrpěla jarní část nejvyšší soutěže, kde zopakovala nejhorší umístění z roku 2006 a všichni budou chtít na letošní ročník co nejrychleji zapomenout. Vzhledem k výsledku domácího poháru pro ni dopadl ještě relativně dobře, protože se i přes páté místo podívá do příštího ročníku Evropské ligy a získá tak více příležitostí na napravení dojmu z poslední doby. Jisté je, že v létě bude Sparta zase začínat od nuly a fanoušci i odborná veřejnost budou čekat na ukázku nového směřování.
V tomto ročníku nevyšel experiment s italským trenérem. Na toho si dnes už na Letné skoro nikdo nevzpomene. Jeho nástupce Pavel Hapal získal dvouletou smlouvu a sparťanské vedení v něm tak pravděpodobně vidí další alternativu pro lepší zítřky. V jarní části neměl Pavel Hapal dostatek prostoru pro představení svých vizí a představ pro další dění v historicky nejúspěšnějším českém klubu. V následujícím ročníku bude muset začít budovat svůj tým od nuly. Vede ho k tomu hned několik okolností vzniklých v právě skončeném ročníku.
Kariéru ukončila letitá útočná hvězda David Lafata a v útočných řadách Sparty tak začíná nová epocha. Letenský tým musí najít nového útočného zabijáka. Josef Šural ani Václav Kadlec tyto parametry nenaplňují. Poslední pokus o Lafatova nástupce jménem Marc Janko se ukázal jako další z řady omylů. Jedna důležitá otázka bude směřovat i ke sparťanskému vedení v čele s Danielem Křetínským. Loňské vysoké investice, které přesáhly půl miliardy korun do značné míry vyletěly komínem a je otázkou, zda bude zdatný finančník podobný experiment opakovat.
Podobné posilování není úplně stylem Pavla Hapala. V minulých štacíchv v klubech s menšími ambicemi dostával zpravidla úkol "vařit z vody". Nabíledni je teď otázka, zda pro něco podobného dostane ve Spartě čas a prosto. Čekání na účast v Lize mistrů se opět minimálně o rok prodlouží a nervozita ve Spartě stále poroste. Pavel Hapal musí dokázat stavbou na zelené louce dokázat, že právě on je ten pravý.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama