Löw může riskovat

30. května 2018 v 9:42
Začátek fotbalového mistrovství světa se kvapem blíží a německý národní tým si v poslední chvíli musí odpovědět na zásadní otázku. Kdo získá v dresu obhájců titulu post brankářské jedničky? Němci již takřka devět měsíců žijí v permanentním napětí, jak se vyvine situace kolem letité brankářské jedničky Manuela Neuera. Kapitán Bayernu Mnichov se nakonec stihl vyléčit po zlomenině zánártní kosti a podle všeho se postaví do branky v přípravném zápase proti Rakousku.
Trenér Joachim Löw musel dlouho pracovat s alternativou nové jedničky. V úvahu připadali Marc- André Ter Stegen z Barcelony, Bernd Len z Leverkusenu či Kevin Trapp z Paris St. Germain. Uzdravení Manuela Neuera však situaci zcela otočilo a přivodilo lodivodovi německé reprezentace příjemnější starosti. Nemůže si nyní rozhodně stěžovat na nedostatek brankářského personálu. V jistém smyslu však bude muset riskovat.
Manuel Neuer byl sice devět měsíců mimo hru, ale musíme si připomenout, že pozice letité jedničky Bayernu Mnichov je v německé reprezentaci zcela výsadní. Toho si jsou dobře vědomi jeho kolegové i trenér brankářů Andreas Köpke. Dá se tedy předpokládat, že i přes delší herní výpadek se objeví i v zahajovacím zápase světového šampionátu s Mexikem. Pokud by se situace skutečně vyvinula takto, nedá se ani předpokládat přehnaná nespokojenost či dokonce anarchie. Návrat oblíbené opory by jistě vítali i fanoušci.
Celá věc se však též může jevit jako dvojsečná. Případné Neuerovo zaváhání by vedlo k poukázání na jeho nerozehranost, chyby v podání jeho kolegů by ho uvedly ještě pod větší ochranu a trenéru Löwovi by se vyčítal risk v podobě nasazení méně zkušených kolegů. Joachima Löwa však tato situace jen těžko rozhodí. U kormidla německé reprezentace je více než deset let a vrchovatou měrou se podílel na povstání německého fotbalu z popela. Mezi ním a Manuelem Neuerem jistě panují nadstandardní vztahy i bezmezná důvěra. Pokud by nebyl stoprocentně přesvědčen o jeho připravenosti neučinil by to. Můžeme se těšit na ruském šampionátu na jeden zajímavý comeback.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama