Mise splněna. Je i ukončena?

26. května 2018 v 18:17
Milan Baroš uzavřel svůj fotbalový kruh. V dresu Baníku Ostrava nakonec zvládl boj o záchranu a tradiční klub z moravskoslezského pomezí bude i v příští sezoně hrát nejvyšší soutěž. Tento úkol se ještě na začátku dubna jevil jako nesplnitelný a v závěrečném kole po neproměněné penaltě a vedoucím gólu Karviné v souběžně hraném zápase v Jihlavě dostával ještě dvacet minut před koncem zápasu sestup do Fotbalové národní ligy reálné kontury.
Říká se: konec dobrý- všechno dobré, ale vzhledem k velkým letním nákupům napříč ligou se očekával klidnější průběh jarní části. Bodové ztráty se Slováckem či Duklou se nacházely mimo dosah chápání celé fanouškovské obce. Jako symbol zlomu budou všichni brát pravděpodobně domácí vítězství nad Spartou. To představovalo nejsladší podobu povoleného dopingu. Záchrana v posledním ligovém kole však musí brát v Ostravě jako dílčí úspěch a v příštím ročníku všichni očekávají pohyb ve vyšších patrech, na která jsou v Ostravě historicky zvyklí.
Fanoušci si však brzy začnou pokládat jednu důležitou otázku. Uvidí ještě v dresu milovaného klubu Milana Baroše? V milovaném klubu mu končí smlouva a již na začátku sezony mluvil o tom, že se na konci této s aktivní kariérou rozloučí. Po dnešním domácím zápasem s brněnskou Zbrojovkou ví, že případné loučení nebude doprovázeno sestupovým průšvihem. Šatnu by tak opustil s čistým svědomím v klidu by se chodil dívat na výkony svých následovníků. Fotbalovou scénu by tak opustila další velká osobnost.
V Baníku se však určitě najde mnoho osob, jenž budou chtít přesvědčit Milana Baroše, aby svou kariéru ještě prodloužil. To by byla dobrá zpráva pro celou fotbalovou ligu. Velké zimní posilování dokazuje, že Baník se v posledních měsících ekonomicky stabilizoval a jeho povinností budou vyšší ambice než pouhý boj o ligové přežití. Milan Baroš se tak dostane před velké pokušení, aby pomohl upevnit pozici klubu svého srdce mezi domácí klubovou elitou. Zde se tak rodí jeden pádný argument k tomu, aby si jeden z nejlepších útočníků české fotbalové historie svou kariéru ještě prodloužil.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama