Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu...

12. května 2018 v 19:36
V první elitní evropské fotbalové soutěži můžeme o letošní sezoně hovořit v čase minulém. V dnešním podvečeru se uzavřely brány německé Bundesligy. O mistrovském titulu bylo dávno rozhodnuto a i další tradiční účastníci evropských pohárů s své pozice nakonec udrželi. Většina týmů už měla před dnešním posledním kolem "své jisté", ale přesto se dnes odehrálo v posledním ligovém kole něco zajímavého a neobvyklého.
Elitní domácí soutěž opouští tým Hamburger SV. Děje se tak poprvé v historii elitní německé soutěže. Fakt o nepřerušené bundesligové příslušnosti o sobě nemůže prohlásit ani například bavorský gigant. Každý příběh ale prostě jednou končí. Ve známém německém přístavu asi budou sestup místní fanoušci nějaký čas vstřebávat. Jejich milovaný tým získal během nepřerušené ligové příslušnosti celkem šest mistrovských titulů, jednou vyhrál Pohár vítězů poharu a v roce 1982 se radoval ze zisku Poháru mistrů evropských zemí.
Fanoušci byli často na milovaný klub hrdí, zažili nudné sezony v ligové šedi, boje o záchranu a na sklonku minulého tisíciletí se báli kvůli finančním problémům o holé ligové přežití. Dres Hamburku přetáhla přes hlavu řada slavných fotbalistů- Franz Beckenbauer, Kevin Keegan, Felix Magath, Oliver Bierhoff či Rafael van der Vaart. V největším německém přístavu najdeme i časkou stopu. Ve svém profesním životopise se Hamburg vyjímá u Tomáše Ujfalušiho, Marka Heinze, Milana Fukala a největší stopu vidíme u Davida Jarolíma.
Sestup HSV je něčím nezvyklým, ale nemůžeme ho vnímt jako velký šok. Výkony tradičního klubu v posledních pěti letech značně skomíraly a pohled na bundesligovou tabulku museli všichni v klubu vnímat jako velmi důrazné varování. Recept na lepší zítřky však klub pod vedením Jense Meiera nenašel a minimálně na jednu sezonu tak musí zapomenout na atraktivní souboje s Bayrnem či Dortmundem. Brzký návrat zpět mezi elitu musí vnímat klub jako novou výzvu. Pro celý německý fotbal bude jen dobře, když ji co nejrychleji naplní.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama