Víc takových dvojzápasů

2. května 2018 v 22:55
Finálová dvojice pro letošní ročník Ligy mistrů je stanovena. Real Madrid vyzve v kyjevském finále Liverpool. Oba týmy si tak zabojují o nejcennější evropskou trofej daleko od svých domovů a jejich fanoušky čeká daleké cestování za příběhem, kde doufají ve šťastné rozuzlení v podobě ušatého poháru pro evropského šampiona. Semifinálové dvojutkání mezi Liverpoolem a AS Řím bylo vnímáno fotbalovou veřejností jako to s nižším potenciálem pro atraktivní fotbal, na závěr však fanoušci obou táborů tleskali na otevřené scéně ve stoje.
V součtu obou zápasů jsme viděli dohromady třináct gólů a už jen tímto samotným faktem je souboj mezi Liverpoolem a AS Řím unikátní. Aktéři dvojutkání Real- Bayern mohou jen tiše závidět. Fanoušci obou týmů, ani ti nezávislí navíc nemohou litovat toho, že strávili jeden vlahý jarní večer u televizní obrazovky. Na jedné straně sledovali obávané liverpoolské útočné trio Salah, Firmino, Mané, jenž poslalo finálovému soupeři do Madridu svým výkonem velmi důrazné varování. V kyjevském souboji se s nimi musí počítat.
Poklonu si zaslouží i fotbalisté z "Věčného města". V obou zápasech se vzepřeli nepřízni osudu a svými gólovými akcemi potěšili oko fotbalového fanouška. Na postup do finále to nestačilo, ale podtrhují tím svou výjimečnou sezonu v Champions league, kde za sebou ve skupině nechali Atlético Madrid, potrápili londýnskou Chelsea a nakonec vyprovodili ve čtvrtfinále třemi góly Barcelonu. V novodobé historii Ligy mistrů se jedná o nejúspěšnější sezonu "vlků". Jejich fanoušci letošní putování s odstupem času jistě docení.
Oba týmy se podílely na atraktivní podívané a hráči a trenéři jiných týmů, by měli minimálně záznamy z letošního jarního dění v Liverpoolu a Římě povinně sledovat. Může se jednat o velmi zajímavou inspiraci do dalších sezon. Prvky ze hry obou týmů mohou úspěšně aplikovat ve své hře a přilákat tak na svůj stadion další fanoušky a učinit fotbalovou scénu ještě atraktivnější.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama