Anglie může zlomit prokletí

25. června 2018 v 21:03
Po druhých kolech základních skupin světového šampionátu se do skupiny postupujících přidala také Anglie. V utkání s Panamou si s chutí zastřílela a šesti góly ukázala soupeři nejkratší možnou cestu na letiště. Největší zásluhu na tom nese kapitán Harry Kane. Ten se díky hattricku dostal na čelo tabulky střelců a o jeho pozici lídra si dnes nikdo nedovolí pochybovat. Šest bodů v tabulce není vzhledem k soupeřům moc velké překvapení. Proti Tunisku zachraňovala kolébka fotbalu tři body až v nastavení, ale to jí může psychicky ve výsledku pomoct.
Je dobré se zastastavit se u jména hlavního trenéra. Někdejšího reprezentanta Garetha Southgata přijímala ostrovní fotbalová veřejnost. Kromě anglických juniorských reprezentací měl za sebou pouze angažmá v druholigovém Middlesbrough a reprezentaci navíc přebíral po konci velkých hvězd jako Rooney, Gerrard, Lampard či Terry. Dokázal však něco, co se nepovadlo slavnějším předchůdcům po celé třetí tisíciletí. Sven- Göran Ericsson, Fabio Capello či Roy Hodgson nedali Albionu tvář. Nyní je všechno jinak.
U hrdých Angličanů nenajdeme velký zástup hvězd (Harry Kane představuje výjimku), ale Gareth Southgate uplatňuje své poznatky z mládežnických reprezentací a několik svých svěřenců si přivedl i do reprezentačního A- týmu. Do Ruska přicestoval mladý tým hladový po úspěchu. Nenajdeme v něm žádnou hvězdu, která y setrvačností dojížděla ke konci kariéry. Mladá krev v týmu kolébky fotbalu může býr jedním z rozhodujících faktorů v cestě za úspěchem. Gareth Southgate má jasnou vizi a tvrdě jde za ní.
O Anglii se oprávněně říká, že zkolabuje v rozhodující chvíli. Na absolutní reprezentační vrchol vystoupala v celé historii jen jednou a jedná se již padesát dva let starou historii. Nyní má jedinečnou šanci zlomit prokletí a přepsat fotbalové dějiny. V klubové historii nejdeme několik epoch ozdobených neporazitelnými ostrovními týmy. Teď je na čase převést to do reprezentační praxe a splnit sen mnoha fanouškovských generací.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama