Až příliš moc otázek

6. června 2018 v 17:48
Tak to máme za sebou. Česká fotbalová reprezentace se v atmosféře připomínající krajský přebor rozloučila s nevydařenou sezonou. Před několika desítkami fanoušků porazila Nigérii- účastníka světového šampionátu a po kolapsu s Austrálií se minimálně výsledkově lehce rehabilitovala. Hráči teď mohou vypustit starosti všedních dnů a připravit s v obývacím pokoji televizi na sledování světového šampionátu. S nepostupem na světový šampionát se česká fotbalová veřejnost určitě smířila. Trápit by nás však měly i jiné věci.
Přad dalším kvalifikačním cyklem vydíme v souvislosti s národním týmem nezdravě velké množství otázek. Jaké všechny změny nás čekají během letní přestávky? Začít můžeme u samotného trenéra Karla Jarolíma. Jeho pozice se dlouho jevila jako skálopevná a smlouva byla prezentována jako nevypověditelná. A dnes? Trenérovi dávno skončila doba hájení a do toho objevilly spekulace o lukrativní nabídce z Egypta. Tuto zprávu FAČR rezolutně odmítl, ale známe zkušenosti z poslední doby. Teď však musíme ještě jasně pojmenovat problémy se samotným týmem.
Ani na konci sezony nemá tým jasnou tvář, kostru ani herní styl. Pokud bych měl říct hráče s jistotou základní sestavy v případě dobrého zdravotního stavu, dám ruku do ohně jen za dvě jména- Marek Suchý a Vladimír Darida. To je před dalším bojem o finálový turnaj zoufale málo. To všechno umocňuje fakt, že nikdo z nominace na poslední dva přípravné zápasy si nijak hlasitě neřekl o pevnější pozici v reprezentačním týmu. Identita českého fotbalového "áčka" zůstává bohužel stále utajena.
Fotbalová asociace v současné době bojuje především sama se sebou. Nedají se tak v létě očekávaat žádné radikální změny, pokud nebudou z kategorie vynucených (například změna trenera při Jarolímově odchodu do Egypta). Nezbývá, než učinit apel na všechny hráče širšího reprezentačního kádru. Vyřeště extrémně rychle otázku zaměstnavatele v následující sezoně. To může být první pozitivním spouštěčem pro hledání té správné formy.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama