Důležitý bod do mozaiky

11. června 2018 v 20:37
Fanoušci ostravského Baníku mají po ligové záchraně ve stylu za pět minut dvanáct další důvod k radosti. Tu jim tentokrát učinila změna v klubovém vedení. Po očekávaném odchodu Dušana Vrťa přebírá funkci sportovního ředitle bývalý reprezentant Marek Jankulovski. Po dlouhých letech v cizině a nešťastném krátkém návratu do Ostravy se rozhodl působit v klubu svého srdce ve slušivém obleku. Navazuje tak na několik hráčů ze své generace (Rosický, Grygera..).Letité zkušenosti z Itálie mohou přinést do ostravských Vítkovic nadnárodní pohled na fotbal.
Ředitel Baníku Václav Brabec získává u náročného ostravského publika další kladné body po hubených letech "vyšperkovaných" sestupem do druhé ligy. Záchrana z uplynulé sezony by měla být pro Baník velmi příjemným dopinkem. Pohled na soupisku přikazuje, aby se v nadcházejícím ročníku nacházel v tabulce mnohem výše, někteří odborníci ho dokonce pasují do pozice černého koně. Příchod Marka Jankulovského tomu dává další předpoklady.
Pro fanoušky je radostnou zprávou pokračování Milana Baroše. Ten se s Markem Jankulovskim zná z letitého spolupůsobení u české reprezentace za krásných časů minulé dekády. Oba mohou vytvořit ideální dvojici která spojí pupeční šňůrou hráčský kádr a klubový managment a pro všechny budou zárukou správného směřování Baníku v dalších letech. Fanoušci k nim bodou chovat takřka bezmeznou důvěru a jejich jména budou zajistí i patřičný respekt v celé české fotbalové obci. Ukáží, že klubismus a fotbalové srdce český fotbal zcela neopustili.
Jména samotná však výsledky nezajistí. Marek Jankulovski musí vstupovat do kanceláře vstupovat se vší pokorou. Sám si je jistě vědom toho, že jeho manažerské schopnosti se rovnají. Začátek manažerské kariéry je zároveň s uspokojením fotbalové srdce patřičný křest ohněm. Jeho jméno může přiákat do Baníku nové sponzory, kteří však budou požadovat patřičné výsledky a jejich čekání rezhodně nebude nekonečné. V Baníku kdysi začala jeho profesionální hráčská kariéra. Stejně tak zde začíná i jeho manažerská. Snad také dozraje i na takovou úroveň, kterou představovalo jeho působení v AC Milán.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Filip Filip | 17. června 2018 v 19:28 | Reagovat

Ja bych moc nejasal... Grygeru vsichni chvali jak ve Zline dela supr praci ale kdyz si vezmu jakou mel Zlin letos jedinecnou moznost poradne pozvednout fotbal ve meste diky ucasti v EL ktere nevyuzil protoze mancaft byl sestaven naprosto tragicky. Za to nesou odpovednost Panik a Grygera!!! Jediny kdo se povedl byl Ekpai ktery uz je stejne pryc...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama