Hlavně zůstat v realitě

28. června 2018 v 21:21
Fotbalová Slavia zabránila jedné velké ztrátě, která trumfla všechny dosavadní příchody. Její tým neopouští defenzivní záložník Tomáš Souček. Talentovaný odchovanec si minimálně do konce podzimu bude hledat své místo na slunci ve vršovickém Edenu. O jeho služby se údajně ucházely hned tři italské týmy. AC Fiorentina, Atalanta Bergamo i Chievo Verona však opouští Prahu s nepořízenou a oporu záložní řady pro další sezonu musí hledat jinde. Česká kolonie v italské Sérii A se tak zatím nerozroste.
Přestup třiadvacetiletého záložníka přitom dostával v posledních týdnech velmi reálné kontury a předeším z Florencie a Bergama se nesl velký zájem o jeho služby. Všechny projevy zájmu však přišly vniceč a česká liga minimálně do Vánoc nepřijde o jednoho z elitních záložníků. Slavia vyhrála bitvu nervů a jasně dala najevo, jak moc si váží jednoho z největších talentů posledních let. Stále tak může věřit, že se jí letitá práce s velkým tlentem může bohatě vrátit. Zároveň však dala sama sobě velký závazek.
V době, kdy přestupové drama mířilo ke konečnému rozuzlení, se vyšplhala nabídka Atalanty Bergamo až na šest milionů eur. Trochu se tak opakoval letní příběh plzeňského útočníka Michaela Krmenčíka. Na scénu vstoupila částka, jenž se zcela vymyká realitě přestupového trhu. I kdyby se Tomáši Součkovi mimořádně povedl ligový a pohárový podzim, nemůže jeho cena výrazně stoupnout, zvláště ve chvíli, kdy FIFA začala opět důrazně hlídat finanční fair- play. Své by o tom mohl vyprávět například slavný AC Milán.
Slavia si sama musí přiznat, že Tomáši Součkovi by se velmi líbilo okusit slavnou Sérii A, kde se vzhledem k taktice štítoví záložníci vyvažují zlatem. Jeho současnou přestupovou cenu udrží jen podzimní úspěch na evropské scéně a jedna z předních rolí na české ligové scéně. Ve Slavii se minimálně na chvíli uklidnily majetkové poměry. Teď musí hráči přenést tento fakt i do reality na hřišti.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama