Když se něco nenápadně naznačí

3. června 2018 v 20:36
Český fotbal už se tak nějjak vzpamatoval z faktu, že letošní světový šampionát v Rusku se obejde bez naší účasti a v době, kdy vrcholí příprava účastníků na finálový turnaj, náš trenérský štáb může jen v klidu ladit sestavu pro příští kvalifikační cyklus. Lehkým zpestřením mají být střetnutí s Austrálií a Nigérií. Zápas s našimi protinožci však způsobil malou fotbalovou tragédii. Porážka 0:4 je největším debaklem české fotbalové historie a přináší další důvody k zamyšlení. Neúčast na světovém šampionátu ukazuje krutou českou fotbalovou realitu.
Přípravu na zápas s Nigérií narušila zajímavá spekulace v souvislosti s trenérem Karlem Jarolímem. Poté, co mluvil fotbalový svaz o jeho smlouvě jako nevpověditelné, najednou přicházejí spekulace opačného rázu. Českého reprezentačního kouče si měl vyhlédnout egyptský tým Al- Ahlí a tamní média píši o jeho příchodu jako o hotové věci. Otázka základní sestavy se tak najednou dostala do pozadí a dostavuje se nejistota složení realizačního týmu.
Vedení svazu všechny spekulace dementovalo, ale můžeme se rozpomenout na nedávnou dobu. Pavel Vrba také přesvědčivě mluvil o svém dalším pokračování na lavičce čeké reprezantace a jako blesk z čistého nebe se najednou objevilo jeho angažmá v ruském týmu Anži Machačkala. Nynější trenér Plzně potichu vyklidil kancelář na pražském Strahově a stěhoval se do dalekého Dagestánu. Jeho učinkování skončilo po krátké době fiskem, ale to už je druhá věc.
To, jak jsou spekulace o Jarolímově stěhování na sever Afriky důvěryhodné, lze dnes jen těžko ověřit. Jednu věc si však musí český fotbal přiznat. Post reprezentačního trenéra ztrácí na atraktivitě. Neděje se tak však kvůli atraktivním nabídkám ze západní Evropy, ale kvůli ruským a arabským petrodolarům. Již tento samotný fakt je důvodem k zamyšlení. Z jednoho z trenérských vrcholů se nesmí stát angažmá druhé kategorie. Dementování informací z egyptských médií bude naprosto ideální pomocí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama