Musí se změnit myšlení

26. června 2018 v 22:25
Zmýlená neplatí. Jedna velká senzace fotbalového šampionátu je nakonec odvrácena. Argentinský obr utekl díky výhře nad Nigerií hrobníkovi z lopaty, odvrátil národní tragédii, v Buenos Aires nebudou vlajky na půl žerdi a fanoušci mohou po velkých nervech protančit celou noc. Ještě deset minut před koncem rozhodujícího duelu se hráči viděli na letišti. Stačila však jedna akce, na jejímž konci pokořil Marcos Rojo obranu afrického týmu a rozjásal i samotného Diega Maradonu na VIP tribuně petrohradského stadionu.
Na nějakou chvíli tak utichnou kritická slova k největším argentinským hvězdám i spekulace o anarchii vůči trenérovi Sampaolimu. Hráči se mohou chystat na atraktivní bitvu s Francií. Po ostudné prohře s Chorvatskem se hodně snížil počet lidí věřících ve šťastné argentinské rozuzlení, ale vrtkavost fotbalového osudu je nemilosrdná. Odvrácená ostuda ve městě nad Něvou však nesmí zahalit celkovou situaci v argentinském týmu. Ta má do ideálu skutečně hodně daleko.
Od první minuty úvodního zápasu bylo patrné, že calý tým spoléhá na umění a schopnosti Lionela Messiho. Fotbalista, který získal v rodné zemi takřka božskou podobu, vykročil k poslední šanci na reprezentační úspěch a byly na něm patrné velké nervy a snad i strach z nepovedeného vystoupení. Jeho individuální schopnosti zanikaly v šedi týmového průměru. Messi i další velké hvězdy jakoby zapomněly doma veškeré svoje fotbalové schopnosti a soupeři se jich najednou přestali bát. Víra ve vlastní schopnosti a síly zmizela za ruskými fotbalovými kulisami.
Díky šťastnému úternímu závěru však dostávají hráči jako Di Mária, Higuaín či Agüero šanci na fotbalový reparát. Celý tým však musí změnit fotbalové myšlení. Všichni si musí přiznat, že považovat Messiho za fotbalový středobod je cestou do pekel. Jen semknutý týmový výkon představuje pro Argentinu cestu k úspěchu. Současná generace má asi poslední šanci na úspěch a nemůže se tak pohybovat na ruském šampionátu jako slon v porcelánu. Fotbalový Bůh jim dal asi poslední šanci a je teď jen na nich, jak s ní naloží.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama