Nečekaná změna, která má svou logiku

17. června 2018 v 20:38
Petr Čech možná prožije na sklonku své kariéry ještě jednu velmi zajímavou změnu klubu. Podle italského deníku Gazetta dello sport by mohl plzeňký rodák zamířit na roční hostování do italské Neapole. Vyměnit děštivý Londýn za prosluněnnou Kampánii. Taková věc by byla ještě na konci této sezony ještě naprosto nepředstavitelná. Po odchodu trenéra Wengera však začíná v klubu ze severního Londýna všechno od nuly a to se týká samozřejmě i někdejší dlouholeté české reprezentační jedničky.
Petr Čech se objevil v týmu "gunners" v létě roku 2015 poté, co ho José Mourinho odstavil v Chelsea na vedlejší kolej. Petra čecha chválil za jeho profesionální přístup, ale oběma stranám bylo jasné, že změna zaměstnavatele je jen otázkou času. Přestup k městskému rivalovi představoval určité riziko, ale nejlepší český gólman posledních let ho provedl s grácií. Samotné angažmá už takovou idilou nebylo. Arsenal se již delší dobu krčí ve stínu kontkurentů a přípaný návrat na výsluní ještě nějakou dobu potrvá.
S novým trenérem přichází i budování nového kádru a do Londýna má prý namířeno Bernd Len z Leverkusenu. Petrovi Čechovi by tak vzrostla konkurence, má poslední rok smlouvy a vzhledem k jeho věku se dá o jejím prodloužení úspěšně pochybovat. Jeho vytížení by tak pravděpodobně začalo klesat závratným tempem a přišlo by reálné riziko, že i druhé londýnské angažmá by končil v tichosti na lavičce náhradníků. Takového konce není český brankář hoden. Zaslouží si odchod za ovací ze stojících tribun.
Na změně dresu by vydělal i sportovně. Neapol bude hrát v příští sezoně Ligu mistrů a Čech by dostal možná ještě poslední šanci poměřit síly s evropskou elitou, na což kvality nepochybně stále má. Do Neapole navíc přichází legendární italský trenér Carlo Ancelotti, s nímž se český gólman dobře zná ze společného angažmá v Chelsea. Zdánlivě nepředstavitelná změna dresu tak má svou logiku a můžeme se tak v létě dočkat ještě jedné velmi zajímavé změny dresu. Nezačala by se psát ještě jedna dlouhá kapitola velkého fotbalového příběhu, ale naskytla by se šance na jeho důstojné rozuzlení.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama