Nesjet na slepou kolej

2. června 2018 v 18:08
Konec Zinedina Zidaneho po třech vítězstvích v Lize mistrů v řadě ještě asi všichni představitelé královského klubu zcela nerozdýchali. I když jeho neochota prodloužit během jarní části kontrakt minimálně o další rok o mnohém napovídala. Vedení klubu si to asi nechtělo připustit, ale krátce po trumfu ve finálovém zápase s Liverpoolem se to změnilo v krutou realitu. Zároveň se tak však uvolnilo jedno z nejžádanějších trenérských křesel ve fotbalovém světě a žačaly se vést čilé diskuze o jeho nástupci.
Začala se skloňovat velmi zajímavá jména. Novou motivaci po zisku dalšího italského titulu s Juventusem by mohl chtít hledat Massimo Allegri, Antonio Conte denně slyší spekulace o svém konci v Chelsea a zde by měl příležitost se přesunout na lukrativnější adresu. Nezaměstnaným se po více než dvaceti letech stal Arséne Wenger a před definitivním odchodem do fotbalového důchodu by mohl přijmout ještě jednu výzvu.
Trochu ve stínu těchto veličin se potichu skloňuje jméno Guti. Někdejší španělský reprezentant je sice v trenérském řemesle benjamínkem, ale i tak můžeme v jeho případě zmínit několik předpokladů pro jeho angažování. Jako hráč strávil v dresu Realu patnáct sezon jako nenápadná součást legendárních El Galacticos. Většina fanoušků si ho jistě ještě dobře pamatuje jako nenápadného dříče za zády Zinaneho, Figa či Raúla. Narozdíl od výše zmíněných by se tak objevil v důvěrně známém prostředí.
Můžeme si zde navíc připomenout Zidaneho začátky na lavičce prvního týmu Realu. Přicházel z mládežnické akademie "bílého baletu" a mohl tak působit jako dokonalá spojka mezi největšími hvězdami a jejich nástupci. Guti v minulé sezoně vyhrál s Realem Madrid evropskou Youth league (mládežnickou obdobu Ligy mistrů). Při jeho případném angažování by se nacházelo mnoho podobností s úspěšným předchůdcem. Guti by mohl jasně ukázat svůj další potenciál pro trenérské povolání.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama