Příliš mnoho emocí

13. června 2018 v 20:52
Události ve španělském fotbale nabraly rychlý spád. Trenér reprezentace Julen Lopetegui oznámil předčasný konec u reprezentačního týmu a odchod do Realu Madrid. Šéf španělského fotbalového svazu se asi dlouho vzpamatovával ze šoku Luis Rubiales se asi dlouho vzpamatovával ze šoku a v noci měl velmi těžké spaní. Svému podřízenému nedávno prodloužil smlouvu a ta se najednou ocitla v odpadkovém koši. Nečekaně bude muset hledat jeho nástupce a neplánovaně ho tak čeká velice těžká práce.
Události se rozhodl urychlit dosavadního hlavního kouče propustil "na hodinu" a na jeho místo dosadil dosavadního sportovního ředitele reprezentace Fernanda Hierra. Bývalý skvělý obránce Realu Madrid i španělské reprezentace představuje na první pohled pouze nouzové řešení. Dosud má za sebou pouze angažmá ve druhé španělské lize a asi jen málo svazových představitelů si ho dokáže představit na horké lavičce reprezentačního týmu. S předčasným vyhazovem však vyvstávají i různé otázky.
Hráči se prý za dosavadního úspěšného kouče jednotně postavili. Ani to však svazového šéfa nepřesvědčilo ke změně rozhodnutí. Člověk se může oprávněně ptát, jestli pochyboval o jejich profesionálním přístupu nebo zda nesehrála spíše roli přirozená lidská ješitnost a touha ukázat, kdo je ve španělském fotbale pánem. Julen Lopetegui si káždopádně nadělal ve španělské fotbale řadu nových nepřátel a ti budou čekat na každé jeho zaváhání.
Jaká bude reakce reprezentačního týmu? O profesionálním přístupu všech hvězd nepochybuji ani na vteřinu, ale ceý tým dostal velkou ránu, i když si to svazové vedení možná nepřipouští. Fernando Hierro má jistě podrobné zprávy o dění v týmu, ale dosud nezažil přímý kontakt se všemi hvězdami a nemusí znát jejich rozpoložení po šokující zprávě o koučově odvolání. Přirozený respekt si během dvou dnů před první duelem prostě nezíská. Semeno pochybnosti zasévají úspěchy jeho předchůdce i chudý trenérský životopis. Všichni známe přísloví o tom, že brod je ještě daleko, ale případný ruský propadák získal velký potenciál.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama