Proč se nad Argentinou stahují mračna?

24. června 2018 v 7:27
Ve svých typech na rozuzlení fotbalového dramatu jsem se již mnohokrát pořádně zmýlil, ale nedá mi to a tak se o jeden typ znovu pokusím. Na světovém šampionátu se pořádně stahují mračna nad jedním z favoritů. Obhájcům stříbrnýcch medailí Argenticncům reálně hrozí odjez domů již po základní skupině, kde získali zatím ve dvou zápasech jediný bod a postup do vyřazovací fáze už nedrží ve svých rukou. Kromě nutné výhry nad Nigérií posílají prosebné vzkazy Chorvatů, kteří si již naopak užívají jistotu postupu.
Proč přivádí Argentina své fanoušky k tak velkému rozčarování? Jako první napadnou člověka dvě slova- Lionel Messi. Svou zřejmě poslední šanci na velký reprezentační úspěch zatím neuchopil za správný konec a je na něm patrná velká nervozita. Spoluhráči i celá argentinský národ se na něj dívají jako na spasitele a spoléhaji na to, že "velký Leo" něco vymyslí. O jeho individuálních schopnostech pochopitelně nelze ani na vteřinu pochybovat, ale znovu se ukazuje, že se nenarodil jako přirozený vůdce. To ostatně vidíme i v Barceloně, kde více vynikal, pokud měli kapitánskou pásku Carles Puyol, Andrés Iniesta nebo Xavi Hernandéz.
Problém Messi vždy bude nejvíce probírán, ale nesmí se zapomenout na druhý a možná ještě palčivější. Když Argentina před čtyřmi lety dokráčela na mistrovství světa až do finále, podílely se na tom nejen individuální schopnosti Messiho a spol., ale přítomnost přirozeného lídra zadních řad. Toho představoval tehdejší stoper Manchesteru City Martín Demichelis, pod jehož vedením šlapala jako hodinky. Ten si však nyní užívá fotbalový důchod a Argentina nedokázala najít jeho nástupce a to se nyní ukazuje v plné "kráse".
V roce 1978 získala Argentina titul mistra světa na domácím šampionátu s týmem kolem Maria Kempese a Daniela Passarelly, o osm let později v Mexiku dovedl svou družinu ke zlatu Diego Maradona. Nyní reálně hrozí, že současné výjimečné generaci zůstane nejcennější trofej zapovězena. Argentina může sice ještě všechny spekulace obrátit, ale to nic nemění na tom, že nyní připomíná boxera před K.O.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama