Roste velký brankář

14. června 2018 v 21:08
Ještě před dvěma lety neměl Jiří Pavlenka jisté ani místo brankářské jedničky v pražské Slavii. Nyní nabírá jeho kariéra již delší dobu velmi vzestupnou tendenci. Začátek v německé Bundeslize nebyl jednoduchý. Hned na začátku sezony bylo patrné, že Werder Brémy bude hrát o holé ligové přežití. Katastrofální vstup do ligového ročníku začal psát černé sestupové scénáře pro klub z hansovního města. Až po novém roce se situace obrátila jak pro tradiční ligový klub i pro Pavlenku samotného. Na záchraně Werderu nese lví podíl a oprávněně si převzal cenu pro nejlepšího brankáře bundeligové sezony.
Jiří Pavlenka si nyní sice užívá dovolenou, ale sám musí vědět, že jeho jméno se začíná skloňovat v souvislosti s mnohem věhlasnějšími kluby. O hlučínského rodáka se mají zajímat Barcelona, Liverpool a kluby z německé ligové špičky. Tento fakt ho určitě nenechává chladným. V Brémách má sice stále platnou smlouvu, ale jejich šéfové si jistě dobře uvědomují, že v případě zájmu některého z evrpských gigantů nebudou moct bránit českému reprezentantovi v profesním rozkvětu. Česká brankářská škola by se mohla pyšnit plodem své práce.
Celé to začíná připomínat začátek kariéry Petra Čecha, byť ten začal vykvétat v dřívějším věku. Po jednoročním angažmá v pražské Spartě se přesunul do francouzského Rennes, kde rovněž musel tušit tuhý boj o záchranu. Ná té měl nakonec také velkou zásluhu a zároveň se stal v té době velkou oporou české reprezentace, jenž prožívala zlatý věk. V pouhých dvaadvaceti letech zamířil na britské ostrovy a dál už to známe..
O Petrovi Čechovi hovoří dnes jako o hvězdě i opoře jak fanoušci Chelsea tak konkurenčního Arsenalu, kterým přinesl během posledních čtrnácti let tolik radosti. Dnes o něm můžeme směle mluvit jako o jednom z nejlepších brankářů historie. Nechci zde psát růžové scénáře pro Jiřího Pavlenku, protože případná cesta do fotbalových nebes bude ještě daleká a velmi trnitá. Dobré výkony i vybudovaná pozice v Brémách však dávají pro hvězdné zítřky velmi solidní základ.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama