Směle k evropské špičce

8. června 2018 v 21:38
Jsou případy, kdy ani nepotřebujete příchod nové hráčské akvizice a stejně se vedení klubu, fanoušci i spoluhráči tetelí blahem. To přesně má nyní na svědomí anglický útočník Harry Kane. V poslední době se často spekulovalo o jeho přestupu do Realu Madrid či Manchesteru City. Nyní však vyplavala na povrch informace o tom, že největší hvězda podepsala v severním Londýně novou šestiletou smlouvu a zavázala se tak "kohoutům" až do roku 2024. Vylepšená smlouva s dvojnásobným platem mu jistě zlepšila náledu před blížícím se světovým šampionátem. Tottenham navíc vyslal do světa fotbalu jeden jasný signál.
Pozice týmu druhé kategorie se stává definitivně minulostí a družina pod taktovkou trenéra Mauricia Pochettina posílá do celé Evropy důrazné varování, aby je ostatní giganti brali vážně. Děje se tak symbolicky v době, kdy nenávidění londýnští rivalové- Arsenal a Chelsea vyklidili své pozice. Narozdíl od Tottenhamu si například v příští sezoně nezahrají Ligu mistrů. Takovou situaci si ještě před třemi lety nikdo nedokázal představit. Letitý ředitel klubu Daniel Levy zažívá asi nejsladší dny svého profesního života.
Pro Tottenham představovala dlouhou dobu vrchol hlavní soutěž Evropské ligy, kde ho navíc řada týmů z Evropy dokázala zastínit a u největších hvězd v čele Garethe Balem nastal v jeden den okamžik, kdy se rozhodly hledat fotbalové štěstí někde jinde. Letos se situace změnila. V základní skupině Ligy mistrů za sebou nechali "spurs" i Real Madrid a v osmifinále sehráli vyrovnaný dvojzápas s Juventusem Turín.
Prodloužený kontrakt největší hvězdy můžeme brát jako velmi sladkou odměnu, ale také jako závazek pro další léta. Klub ze severního Londýna se stává velmi atraktivní adresou a možná brzy zláká do svých řad brzy nějakou evropskou star. V tu chvíli se určitě zvýší i očekávání fanoušků, kteří budou chtít rozšířit klubovou sbírku trofejí. Na ty už nějakou dobu čekají a s prodloužením smlouvy největší hvězdy si jistě budou představovat růžovou budoucnost. Tottenham se může pro příští sezonu stát jakýmsi černým koněm klubových soutěží.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama