Symbol nového začátku

12. června 2018 v 20:31
Jedna z největších otázek fotbalového léta, které se nacházela snad i ve stínu mistrovství světa, je dnešním dnes zodpovězena. Časy bezvládí na lavičce Realu Madrid končí. Královského klubu se po skončení světového šampionátu ujme trenér španělské fotbalové reprezentace Julen Lopetegui. Toto jméno se po nečekaném konci Zinedina Zidana příliš neskloňovalo a možná se na něj část fotbalové veřejnosti díva trochu skepticky. Spekulace se přece vedly o mnohem zvučnějších jménech. Tento trenérský transfer se na první pohled jeví jako nepochopitelný, na ten druhý však má svou logiku.
Proč nelogický? Světový šampionát klepe na dveře a Španělsko se jako vždy hlásí do skupiny největších favoritů. Při případném neúspěchu fanoušci velmi rádi připomenou fakt, že jel do dalekého Ruska s jistotou atraktivního angažmá a myšlenkami se nacházel již během červnových dnů někde úplně jinde. A snad mají tyto teorie i něco do sebe. Fanouškům nevysvětlíte jistotu profesionálního přístupu. Zaručený konec u reprezentace bude mezi nimi z logiky věci rezonovat.
Nyní se však můžeme podívat na druhou stránku věci. Julena Lopeteguiho možná do dnešních dnů řada fanoušků vůbec neznala. Má však za sebou již angažmá ve Vallecanu, Portu a mládežnických reprezentací Španělska. Profesní postup k reprezentačnímu A- týmu dokazuje nesporný trenérský potenciál a ten mu vynesl jedno z nejatraktivnějších trenérských angažmá v krásně nelogickém světě vrcholného fotbalu. Dostává se do společnosti těch nejlepších a má krásnou příležitost ukázat, že se tak stalo právem.
Realu se předpovídá zásadní přestavba kádru a z toho plyne další zajímavá otázka. Lopetegui bude muset rychle předvést svou vizi a vzhledem k účasti na světovém šampionátu na to bude mít o to méně času. Pokud některé z hvězd v pokročilém věku ukáže východ ze stadionu, bude v případě úspěchu veleben pro velký trenérský cit, v opačném případě mu fanušci i vedení klubu jeho představy "omlátí o hlavu". V obou případech neexistuje alternativa. Už před prvním zápasem se ocitne na velmi tenkém ledě. Bude přijat ze střední trenérské školy na univerzitu?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama