Tečka bez vysněného rozuzlení

9. června 2018 v 20:49
Italská Série A možná utrpí během letního přestupového období jednu nenahraditelnou ztrátu. Podle italských médií opustí po dlouhých jedenácti letech Neapol slovenský špílmachr Marek Hamšík. Do kampánské metropole dorazil ve dvaceti letech jako fotbalista z kategorie "no name". Během svého angažmá se propracoval na pozici klubového ikony, kterou fanoušci bezmezně milovali a odpustili by jí všechno na světě. Rodák z Banské Bystrice o sobě může směle mluvit jako o jednom z nejlepších hráčů historie ligy čtyřnásobných mistrů světa.
Podle všeho se jeho čas pod Vesuvem naplnil a je na čase zhodnotit nejvýraznější epochu jeho fotbalového životopisu. Překonal řadu klubových rekordů. Náročné italské "tifosi" dostal na svou stranu věrností klubu ve světlemodrých dresech. Několikrát mu přistála na stole nabídka z atraktivnější adresy, ale on jí vždy odolal a potvrdil tím pozici vůdce "černého koně" nejvyšší italské soutěže, jenž chtěl položit klín mezi jiné velkokluby zpod Apenin. I jejich největší hvězdy k němu chovaly velký respekt.
Je tady však i druhý úhel pohledu. Neapol se během jeho působení propracovala z italského šedého průměru mezi největší kluby Série A a místní fanoušci mluvili velmi hlasitě o rozšíření sbírky titulů, která se na dlouhá léta zastavila na čísle dva. Na soupisce se postupně objevovaly velké hvězdy jako Reina, Mertens či Insigne, v Neapoli se pravidelně hrála Liga mistrů a ligový vrchol se jevil jako otázka času. Hvězdý Juventus Turín ale nakonec vždycky vystavil stopku. Chyběly pevnější nervy a snad i trochu štěstí.
Nyní převzala Neapol velká legenda italského fotbalu- Carlo Ancelotti. Dá se předpokládat, že si bude chtít tým od základu přebudovat a pro Marka Hamšíka pro něj nezůstane místo a navín i on sám nemá bezednou zásobárnu nervů. Titul mu prostě nebude souzený. Pokud budou současné spekulace naplněny, musíme však zdůraznit, že Marek Hamšík může stadion San Paolo opustit s hlavou nahoře a s vědomím, že zde odvedl maximum práce. Hvězdu této kategorie budou lidé s neapolským srdcem zase nějakou dobu hledat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama