Věc oboustranně dává logiku

4. června 2018 v 20:37
Fanoušci Realu Madrid už se pravděpodobně smířili s odchodem milovaného trenéra Zinedina Zidana a řeší teď hlavně otázku jeho nástupce. Zde se dostává do hry několik zajímavých jmen. Všichni očekávali dočasný Francouzův odpočinek, ale to se může v nejbližších dnech rychle změnit. Na tole mu měla údajně přistát smlouva na 200 milionů eur u katarského národního týmu. Z evropského fotbalového vrcholu do Perského zálivu? Ano, mnohým to může znít bláznivě, zvláště když otázka financí není pro jednoho z nejlepších fotbalistů historie tou nejzásadnější. Při druhém pohledu však jistou logiku nalezneme.
Katar bude za čtyři roky hostit světový šampionát. To se dlouho jevilo jako bláznivý projekt několika ropných šejků. Katar se nachází až na začátku druhé stovky žebříčku FIFA a fotbal nepatří u běžných občanů k hlavním tematům hovoru. Příchod legendárního Francouze by mohl tuto situaci změnit. Zájem o fotbal by výrazně stoupl, což je čtyři roky před domácím světovým šampionátem nabíledni. Vznikl by argument vůči evropským fotbalovým funkcionářům, kterým se pořadatelství ropnou velmocí bytostně příčí.
Novou výzvu by obdržel i Zinedine Zidane. Po letošním třetím vítězství v Lize mistrů v řadě opouští San Bernabeu na trenérském vrcholu. V současné fotbalové situaci na Starém kontinentu už výš vystoupat nemůže. Trofeje brali fanoušci jako samozřejmost, zároveň však po celou dobu pracoval s hráčským výkvětem. V Kataru by se stal fotbalovým poslem a z hlediska hráčského obsazení by do značné míry musel vařit z vody, čímž by trenérské povolání ochutnal i z druhé strany.
Pokud se tyto zajímavé spekulace naplní, zažije pořádání svatového šamppionátu v roce 2022 velice zajímavou předehru, na níž by byl zvědavý celý fotbalový svět a šíření nejmasovějšího sportu by začalo psát jeden zajímavý příběh. Jeho délka i rozuzlení by pokládalo velice zajímavou otázku. Je teď jen na Zidanovi, jestli nalezne odvahu hledat odpověď.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama