X- faktor známé spekulace

7. června 2018 v 20:43
Cristiano Ronaldo opustí Real Madrid. Tato věta rezonuje ve sportovních periodikách snad v každém přestupovém období. Naposled se objevila v portugalském deníku Record. Ten prezentuje Ronaldův odchod ze San Bernabeu jako hotovou věc. Tyto spekulace jsou vždy velmi citlivým tématem a žádná ze zainteresovaných osob nechce ventilovat podrobnosti ze zákulisí. Proč zrovna tentokrát by tedy měly být spekulace naplněny? Napadají mě jisté faktory, které umocňuji logiku ukončení jedné slavné epochy královského klubu ze španělské metropole.
Real má za sebou fenomenální pětiletku ozdobenou třemi trumfy v Lize mistrů v řadě. Po odchodu trenéra Zinedina Zidana začaly sílit názory poukazující na rostoucí věkový průměr v kádru "bílého baletu" a ten bude nutné v nejbližších měsících omladit a okysličit. Ronaldo dosáhl v tomto roce "Kristových let" a i jako sportovní fenomén a vynikající značka by mohl jako jeden z prvních na ráně. Budoucí nový kouč si pravděpodobně bude chtít přebudovat Real k obrazu svému a není jisté, zda jedna z největších hvězd klubové historie zapadne do jeho představ.
Ronalda vidí fanoušci vystupovat v bílém dresu už devět let a za tu dobu se vystřídalo na lavičce celkem šest trenérů. Je veřejným tajemstvím, že ne vždycky byly vztahy mezi koučem a největší hvězdou ideální. Nový trenér by tak šel v jistém smyslu do riskantního podniku. Portugalská star navíc prý opakovaně žádá o vylepšení smlouvy. Příčí se jí rozdíl mezi jeho gáží a přijmem hvězdy konkurenční Barcelony Lionela Messiho. Vedení klubu se však zatím s jeho požadavky neztotožnilo a kalich trpělivosti může v dohledné době z obou stran přetéct.
V poslední době se navíc dostává na přetřes možnost příchodu Brazilce Neymara. Na otázku, zdy by se dva alfasamci snesli v základní sestavě, se rovněž těžko hledá odpověď. Dá tedy tentokrát skutečně Realu sbohem? Vzhledem k událostem minulých let se nevyplatí si na tuto otázku odpovídat. Stejně těžké je vymyslet, kam by vlastně směřovaly jeho další kroky. Diskuze o odchodu CR7 však sílí a pravděpodobnost, že jeho smlouva platná do roku 2021 bude naplně dostává povážlivé trhliny.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama