A jedeme naostro

18. července 2018 v 20:31
O víkendu začne nový ročník české nejvyšší fotbalové soutěže, jednotlivé týmy mají za sebou letní přípravu a v útrobách stadionů už probíhají tiskové konference a na nich prezentace cílů do následující sezony. Stejně tak se děje i v případě pražské Sparty, jejíž letní příprava proběhla ve znamení velkých rozpaků a jistých pochybností. Případná úspěšná sezona však dá na všechny trable v příprav zapomenout. V porovnání se začátkem minulé sezony opět nezůstal na Letné kámen na kameni a nejúspěšnější klub opět buduje novou sportovní koncepci.
V jejím čele stojí hlavní trenér letenského týmu Pavel Hapal. Fanoušci jsou opět plni očekávání, zda je rodák z Kroměříže "ten pravý". Do Sparty přišel v průběhu jarní části po nepovodeném italském experimentu v podobě trenéra Stramaccioniho. Měl tak velice omezené možnosti k tomu, aby ukázal své trenérské schopnosti a vrátil tak Spartu do správných kolejí. Konečné páté místo by na Spartě obyčejně znamenalo automaticky vyhazov. V Hapalově případě je však situace jiná.
Teprve v této sezoně dostane plnohodnotnou možnost ukázat své trenérské schopnosti. Až do letošního jara ho fanoušci rudých vnímali především jako toho, kdo neproměnil penaltu v zápase s Barcelonou a nyní do něj vkládají naděje na lepší zítřky. Pro Pavla Hapala není Sparta první trenérskou štací a kolena by se mu tak rozklepat neměla. Do širšího povědomí českých fanoušků se jako trenér dostal v roce 2010, kdy s Žilinou vystavil stopku Spartě v předkole Ligy mistrů, kterou letenský tým do dnešního dne neprolomil.
Nyní má Spartě dát naději na to, aby se Lize mistrů minimálně přiblížila. V Čechách před ním podobná výzva ještě nestála. Na krátké záskoky v Baníku Ostrava či Mladé Boleslavi si dnes již nikdo nevzpomene. Pavel Hapal má za úkol obohatit svůj profesní životopis o to, co dokázal v Žilině, kdy s tamními "šošony" vyhrál domácí soutěž a postoupil do Ligy mistrů. Vzhledem k dlouhému čekání na účast v Lize mistrů nervozita na Spartě stoupá. Další neúspěšnou sezonu si nikdo nechce připustit a všichni věří, že v Pavlu Hapalovi našla Sparta toho pravého.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama