Jedna umocněná výzva

17. července 2018 v 20:47
Na Slezské Ostravě se dějí věci, které každému fanouškovi Baníku trhají srdce. Ti si to dlouho nepřipouštěli, ale jejich milovaný chrám je postupně srovnáván se zemí a jedna dlouhá epocha slavného klubu končí v hromadách sutí a prachu. Před čtrnácti lety zde prožíval Baník sezonu, během které pobláznil celý region a vrátil po třiadvaceti letech do Slezska mistrovský titul. Od té doby hrál Baník ještě dvakrát evropské poháry, několik sezon o záchranu, jednu sezonu druhou ligu a přežil klinickou smrt při hlasování na ostravské radnici.
Když tým před dvěma lety stěhoval Baník do Vítkovic, mnoho fanoušků v koutku duše doufalo, že to není navždycky a jednou povedou své syny či vnuky do kopce od řeky Ostravice a na moderních Bazalech s nimi budou sledovat nové hrdiny. Současný obraz nedaleko bývalého dolu Petr Bezruč posouvá tento scénář do kategorie sci- fi. Nikdo soudný dnes v Ostravě nevěří v návrat na rodnou hroudu a fanoušci si pomalu musí zvykat na vítkovické prostředí, kde v minulé sezoně dovedli Baník k záchraně.
Napětí do posledních minut ligového ročníku může zadělat na lepší sportovní zítřky. Baroš a spol. nakonec nedopustili refionální fotbalovou tragédii a udrželi v moravskoslezské metropoli elitní fotblaovou soutěž. Vzhledem k mohutnému zimnímu nakupování se čekal klidnější průběh jara, ale jak se říká konec dobrý, všechno dobré. Hráči musí na loňskou sezonu zapomenout a pokusit se vrátit Baník tam, kam historicky patří.
Současný pohled na areál Bazalů pro ně představuje výzvu. Mnozí fanoušci přicházejí díky přítomným bagrům o svůj druhý domov. Řada hráčů přišla v zimě ze vzdálených klubů a pouto ostravských patriotů na slezskou část Ostravy prostě nemohou zcela pochopit. Když se však podíváme na soupisku můžeme směle mluvit o týmu, který by se měl v české nejvyšší soutěži prát o Evropskou ligu. Případná úspěšná sezona může nechat alespoň částečně zapomenout na muka v podobě pohledu na zbořeniště, kde kdysi stály Bazaly. I ve Vítkovicích se může začít psát další zajímavá kapitola baníkovské historie.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama