Jedna zbytečná konfrontace

25. července 2018 v 21:30
Přestup Cristiana Ronalda z Realu Madrid do Juventusu Turín může být údajně spouštědlem k dalšímu zajímavému dění na evropské fotbalové scéně. V Itálii slibují ještě jeden velký podpis a jeho aktérem nebude nikdo menší než Ronaldův věčný rival z Barcelony Argentinec Lionel Messi. Po jeho službách prý zatoužil milánský Inter a jeho snahu prý nezastavila ani gigantická výstupní klauzulem která činí v Messiho případě zhruba osmnáct miliard korun. Reálný scénář? Nebo jen utopická spekulace?
Po celou dobu působení Cristiana Ronalda v Realu a při pravidelné konfrotaci s geniálním Argentincem si fotbalový svět pokládal otázku, kdo je vlastně lepší. Nyní se zdálo, že tato otázka zůstane navždy nezodpovězenou. Nyní však vstoupila do hry společnost Sunigu. Čínský vlastník milánského velkoklubu se chce před celým fotbalovým světem vytáhnout a ukázat v plné nahotě svou nezpochybnitelnou obchodní sílu. Odchod Messiho z Barcelony by vnímali fanoušci jako mnohem větší senzaci než putování hvězdného Portugalce do Juventusu. Tradiční soupeř v dresu "nerazzuri" by představoval další sportovní výzvu a CR7 by se s ní určitě rád popasoval. Fanoušci na celém světě by měli opět žhavé téma hovoru a ještě více by se těšili na novou sezonu.
Celý gigantický projekt by však mohl být kontraproduktivní. Messi je s Barcelonou svázaný takřka pupeční šňůrou a v jiném dresu si ho nikdy nikdo nepředstavoval. Barcelona a Messi již více než deset let jedno jest. Ve Španělsku má výsadní postavení a fanoušci katalánského giganta by mu odpustili všechno na světě. Přestup do slavného milánského klubu by pro něj znamenal krok do neznáma, nic podobného nikdy řešit nemusel.
Musí si na prvním místě říct, že italská Série A se od španělské ligy liší jako noc ode dne. Je mnohem více svázána taktikou a pro individuální výkony největších hvězd se najde mnohem méně místa. Trenér Luciano Spaletti je navíc člen staré italské školy a pro Messiho hvězdné choutky by nemusel vždy najít plné pochopení. Na tomto místě si troufám tvrdit, že spekulace italského deníku Tuttosport se nakonec ukáží jako liché. Pokud se pletu, budu v následujících měsících o to zvědavější.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama