Křetínského pozice slábne

27. července 2018 v 19:14
Fotbalová Sparta se vzpamatovává z dalšího šoku. Srbsko pro ní není zemí zaslíbenou a to i přesto, že s loni shodli její fanoušci s příznivci Crvene Zvezd Bělehrad v otázce Kosova. Letošní pohárovou sezonu měli zahájit v kllidném tempu zahájit na půdě Spartaku Subotica, přesněji řečeno v jeho nuceném azylu v Novem Sadu. Místo slibného výsledku se však vrací s dvoubrankovým mankem a výrazně ohroženým pokračování letošní pohárové sezony. Tento scénář byl ještě před dvěma dny nepředstavitelný.
Události však vzaly až nečekaně rychlý spád. Od nepodařeného zápasu ještě neuplynul ani den a trenér Pavel Hapal se musí hlásit na úřadu práce. Katastrofální představení na srbské půdě za něj bude napravovat Zdeněk Ščasný a do této rozehrané bitvy vchází bez jediného trumfu. Reálný scénář vyřazení by pro Spartu znamenal sportovní a částěčně i ekonomickou katastrofua zpochybnil by správnost investic desítek milionů do zahraničních posil
Daniel Křetínský úřaduje v čele Sparty již třináct let. Výsledek? Sparta jen třikrát slavila titul a musela si odškrtnout již dvanáct sezon bez účasti v Lize mistrů. Na konci minulého tisíciletí by se jednalo o věc nepředstavitelnou. Daniel Křetínský několikrát přišel se zajímavou vizí. Nebál se znovu vrátit na lavičku Sparty nenáviděného Jaroslava Hřebíka, provedl zajímavý experiment s italským koučem a naposled svěřil trenéru Hapalovi zajímavý mezinárodní kolektiv. Ani jeden z jeho pokusů však neslavil úspěch, řada hráčů i trenérů předčasně opouštěla Letnou zadími dveřmi a Sparta začínala na domácí i pohárové scéně znovu od nuly.
Přes všechny tyto přešlapy musí být fanoušci Sparty Danielu Křetínskému vděční za jeho trpělivost. Do Sparty investoval přes dvě miliardy korun a bez jeho přičinění by se Sparta možná dnes nacházela na okraji bankrotu. Nevydařenými riskantními projekty si však sám pod sebou podřezával větev. Pochybnosti o jeho kompetentnosti získávají na síle a prostor pro další experiment prostě nemá. Bude nucen učinit pragmatický krok v podobě trenéra znalého českého fotbalového prostředí. Znovu musí přiznat svou chybu a jeho kredit u fotbalové veřejnosti znovu klesne.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama