Modrič se ukázal jako kapitán

2. července 2018 v 22:30
Ze zápasu mezi Dánskem a Chorvatskem uběhly čtyři minuty a diváci sbírali dojmy ze dvou gólů, ty pozdě příchozí velice litovali své nedochvilnosti. Vše nasvědčovalo tomu, že se zápas promění ve velkou přestřelu a bude se jednat o jeden z vrcholů osmifinále šampionátu. Brzké góly však zápasu možná trochu ublížily a zápas se proměnil v taktickou bitvu. Nakonec se v něm odehrál jeden nezapomenutelný fotbalový příběh, jehož hlavnímu hrdinovi se z něj bude dlouho točit hlava, i když například s Realem Madrid toho zažil v minulých letech mnoho.
Chorvatský kapitán Luka Modrič sní o tom, jak dovede rodnou zemi k úspěchu podobnému bronzu z roku 1998 a třeba ještě výš. Do zápasu s Dánskem šlo Chorvatskou v roli jasného favorita, ale nezhostilo se jí úplně přesvědčivě, čemuž hodně pomol i brzký gól seveřanů. Ti pak sehráli s favorizovaným soupeřem vyrovnanou partii a zejména brankář Kasper Schmeichel držel reálně naději Dánů na postup do elitní osmičky. Společně s Modričem byl napsali ten největší zápasový příběh.
Chorvati kopali na sklonku prodloužení penaltu po faulu Nicolaie Jörgensena a tým jižané najednou hleděli postupu do tváře. Stalo se však něco neuvěřitelné. Modrič kopl penaltu jako malý žáček a Peter Schmeichel- zakladatel velkého dánsko brankářského rodu zažíval na tribuně pocity extáze. Drama tak dospělo k penaltovému rozuzlení a Chorvati v duchu bědovali nad tím, jak urazili fotbalovou štěstěnu. U Modriče se čekalo, že stráví penaltový rozstřel v koutě otočený k brance. To se však nestalo.
Záložník Realu se jako kapitán nezřekl odpovědnosti a stoupl si ke druhé penaltě během deseti minut. Proměnil ji s obrovským štěstím, ale dal částečně zapomenout na svůj kolaps v prodloužení. Šťastný konec pro Chorvaty to ještě umocnil a ti tak mohou dále živit svůj sen. Dánové okokusili hořkost fotbalového osudu a odlet z Ruska je pro ně v tuto chvíli krutý. Pro lítost však není v této fázi šampionátu místo. Další výzvou pro Modriče a spol. jsou domácí Rusové. Už není kam uhnout a tým z pobřeží Jadranu musí udělat vše proto, aby ani souboj v rámci elitní osmičky nebyl turnajovou dreniérou.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama