Southgate má šanci na vykoupení

3. července 2018 v 21:46
Fotbalová Anglie na světovém šampionátu doufá v úspěchu, na který v kolébce fotbalu čekají už desítky let. Letos si konečně mohou říkat, že jejich hra má jasnou tvář a trenér Gareth Southgate představuje jasnu vizi o dalším směřování kolébky fotbalu. I přes zaváhání v zápase s Belgií jsou fanoušci na ostrovech plní optimismu a na dálku talčí své ikony vpřed. Do šťastného rozuzlení má hrdý Albion ještě zatraceně daleko, ale snad už může říct, že se vyhne absolutnímu kolapsu, kterých zažil v poslední dekádě hned několik.
Speciální motivaci má na ruském šampionátu i trenér Gareth Southgate. Připomeňme si jednu již velice vousatou historku z roku 1996, která však bude současného anglického trenéra strašit až do konce života. Anglie byla v tom roce asi nejblíže velkému úspěchu na domácím mistrovském šampionátu. V semifinálovém zápase s Německem soupeře dlouho přehrávala a věřila se podívá do finále v Mekce anglického fotbalu- londýnském Wembley. Rozuzlení semifinálového dramatu však roztrhalo toto přání na kusy.
Angličané nezvládli penaltový rozstřel a neproměněnou penaltou na tom měl lví podíl právě Gareth Southgate. Po prohraném penaltovém dramatu s Německem dlouho hleděl nepřítomně do země a nemohl uvěřit tomu, co se stalo. Prokletí finálových turnajů pak pokračovalo více než dvě dekády a Angličané se ho vlastně dodnes nezbavili. Do Ruska tak znovu cestovali plni očekávání, zda se konečně podaří uspět na finálovém turnaji a ukázat, že označní koébka fotbalu není neoprávněné.
Gareth Southgate má pro to speciální motivaci. Na domácím šampionátu šampionátu se díky neprooměněné penaltě stal psancem. Nyní má příležitost se této nálepky definitivně zbavit. Někdejší obránce Aston Villy či Middlesbrough poskládal během svého dosavadního působení tým podle svých představ a má jedinečnou příležitost svou vizi zhmotnit. Pokud se mu to povede, bude mu penaltové zaváhání z domácího EURA definitivně odpuštěno a do anglické fotbalové historie se nesmazatelně zapíše.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama